رژه قدرتمند کامیونداران اعتصابی مشت محکمی بر دهان یاوه گوی دادستان

62

امروز پنجشنبه ۱۲مهر ۹۷ دوازدهمین روز اعتصاب کامیون‌داران و با احتساب کامیونداران اعتصابی که از ۳۱شهریور به استقبال اعتصاب رفته بودند سیزدهمین روز خود را با یک رژه پیروزمندانه پشت سر گذاشت.

امروز کامیونداران قهدریجان با یک رژه شکوهمند قدرت خود را به رخ دادستان جنایتکار کشیدند و به او گفتند دستگیری و اعدام و … بر روی کسانی که همه چیز خود را از دست داده اند بی اثر است.

اعتصابی هم شان نفتگران سال ۵۷

این اعتصاب امروز در ۲۸۹شهر گسترش یافته است. بسیاری این اعتصاب را در شان اعتصاب نفتگران در سال ۵۷برآورد میکنند.

بدون شک این حرکت شایسته کامیونداران در سینه تاریخ به نیکویی یاد خواهد شد.

تا همین امروز کامیون‌داران کشورهای مختلف جهان به یاری کامیونداران ایران شتافته و از آنان پشتیبانی نموده اند.

فدراسیون بین‌المللی کارگران حمل‌‌ و نقل (ITF) با صدور بیانیه‌یی از اعتصاب رانندگان زحمتکش کامیون در ایران حمایت کرد. در بیانیه‌این فدراسیون آمده است:

فدراسیون کارگران حمل‌‌ و نقل بین‌المللی نگرانی خود را نسبت به واکنش حکومت ایران به آخرین اقدام صنفی توسط رانندگان کامیون، که در هفته دوم خود است، ابراز می‌کند. ITF به‌شدت نگران دستگیری رانندگان است و این در حالی است که سخنگوی دستگاه قضایی رژیم ایران، آنها را به “مجازات سنگین” تهدید کرده و دادستان کل این رژیم، رانندگان را به مجازات اعدام تهدید کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: نوئل کورد، رئیس بخش حمل‌‌ و نقل جاده‌ای فدراسیون بین‌المللی کارگران حمل و نقل، تأکید می‌کند: این فدراسیون در مورد وضعیت رانندگان اعتصابی بسیار نگران است. بگذارید روشن شود که اتحادیه‌های ITF در سراسر جهان همبستگی خود را اعلام می‌کنند و در کنار رانندگان ایرانی برای مبارزه آنها در به دست آوردن حقوق‌شان ایستاده‌اند.

کامیونداران اعتصابی دهاقان

حمایت داخلی از اعتصاب کامیونداران

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، گروه اتحاد بازنشستگان، جمعی از فعالان صنفی معلمان ایران و کمیته همآهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری ضمن حمایت از اعتصاب رانندگان کامیون اعلام کردند.

فیلمهای بیشتر از این اعتصاب قدرتمند را در کانال ما ببینید!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy