در یک حمله شبانه دلارهای فروشندگان ارز خیابان خمینی مشهد را دزدیدند

131
در یک حمله شبانه دلارهای دلالان خیابان خمینی مشهد را دزدیدند
در یک حمله شبانه دلارهای دلالان خیابان خمینی مشهد را دزدیدند

یورش شبانه و مصادره دارايی فروشندگان ارز

در یک یورش شبانه در خیابان خمینی مشهد تعدادی را به جرم فروش ارز دستگیر کردند.

معاون سیاسی امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی با تایید این خبر به تسنیم گفت: عملیات دستگیری شبانه فروشندگان ارز و دلارفروشان در خیابان امام خمینی(ره) مشهد با همکاری کلانتری فیاض بخش و یگان امداد اجرا شد.

وی افزود: خیابان امام خمینی(ره) مشهد مرکز تجمع فروشندگان ارز در مشهد است که از دو روز گذشته با کاهش ناگهانی قیمت دلار تجمع فروشندگان ارز بیش از گذشته شده بود.

نقی کبیری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فروش دلار در بازارسیاه با قیمتی فراتر از ٤٢٠٠ تومان گفت: در حال حاضر شاهد آن هستیم که بیخ گوش بانک مرکزی و صرافی ها، دلار در قالب پیک موتوری در اختیار افراد قرار می گیرد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در حالی که دلار قاچاق در اختیار افراد قرار می گیرد اما واردکنندگان ارز مورد نیاز برای ثبت سفارش را پیدا نمی کنند….. در حال حاضر با چند نرخ دلار روبه رو هستیم، دلار ٤٢٠٠ تومان، دلار واردکننده با یارانه و دلار با نرخ های بیشتر از ٥هزارتومان، اگر دولت به این وضعیت ورود نکند شرایط خطرناک تری نسبت به گذشته ایجاد می شود.

چگونه قیمت دلار کاهش پیدا کرد؟

از چند روز پیش دولت بین یکسری عوامل خود دلار توضیع کرد. آنها هر روز موظفند که مبلغ تعیین شده را به صرافی ها و فروشندگان ارز مشخصی بفروشند. این دلارها دوباره بعداز ظهر از بازار جمع می شود و فردا صبح به صورت نمایشی فروخته می شود.

این نمایش بین افراد محدودی اجرا می شود و در گردونه بسته ای می چرخد.

حتی یک سنت از این دلارها به مردم عادی یا فروشندگان ارز سنتی بازار نمی رسد.

و این گروه بابت این خدمت حقوق و مزایای خود را می گیرند و حق تحویل یا فروش دلار به غیر بجز نفرات از پیش تعیین نشده ندارند …. به همین دلیل در یورش شبانه آنهایی که با خودشان نیستند دستگیر میشوند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy