ولی‌فقیه جای خالی عملیات تروریستی را با موشک‌پرانی و پهباد پر می‌کند

102
ولی فقیه جای خالی عملیات تروریستی خود را با موشک‌پرانی و پهباد پر میکند
ولی فقیه جای خالی عملیات تروریستی خود را با موشک‌پرانی و پهباد پر میکند

بسیار واضح است که ولی فقیه در شرایط آچمز و دست بستگی جای خالی عملیات تروریستی خود را با موشک‌پرانی و پرواز دادن پهباد پر میکند.

روز گذشته سپاه پاسداران با جار و جنجال تبلیغاتی اعلام کرد که موشک زده است.

و در صبح ۹مهر ۹۷، ۶فروند موشکهای دست‌ساز خود از نوع «قیام» و «ذوالفقار» به داخل خاک سوریه، در شرق فرات شلیک کرده است.

طبق سناریوهای قبلی در حمله به خاک سوریه در ۲۹خرداد ۹۶ این بار هم باید منتظر بود مهره‌های نظام، از جمله خود خامنه‌ای شروع به قدرت‌‌نمایی‌هایی نمایند.

این بار هنوز گرد و خاک موشکها نخوابیده رئیس ستاد ارتش  مدعی شد که «موشکها به منطقه‌یی اصابت کرد که به منطقه تحت مسئولیت آمریکا نزدیک است».

در جایی دیگر می‌گویند که روی موشکها شعار «مرگ بر‌ آمریکا»، «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر‌ آل سعود» نوشته‌اند.

یعنی شنونده و خواننده باید این نتیجه را بگیرد که «داعش در شرق فرات» بهانه است و هدف چیز دیگری است اما از آنجا که علی خامنه‌ای خوب حواسش هست که در شرایط آچمز نظام بی‌گدار به آب نزند، به سراغ داعش در خاک سوریه می‌رود که به‌قول معروف مصداق «سنگ مفت است و گنجشک مفت».

 رژیم تلاش می‌کند جای خالی عملیات تروریستی خود را با موشک‌پرانی و پردادن پهباد نشان دهد.

حمله موشکی به دفتر مرکزی حزب دموکرات در کوی‌سنجق اربیل در تاریخ ۱۷شهریور ۹۷نیز در این راستا بود.

موشک‌پرانی نشانه قدرت و اقتدار یا لاپوشانی ضعف؟

مشخص است هر گاه رژیم در امپاس گیر‌می‌کند، برای خروج از آن دست به قدرت‌نمایی پوشالی می‌زند. بنابراین موشک‌پراندن و پهباد هواکردن، آن‌ روی سکه اقتدار زیر سؤال رفته است.

خمینی ـ که استاد خامنه‌ای و معلم شیطان بود ـ جنگ با عراق را نعمت می‌دانست و همزمان از اعدام‌های گسترده برای حفظ نظامش استفاده می‌کرد.

علی خامنه‌ای در تعادلی بسیار شکننده برای جمع کردن عقبه‌های ریزشی نظامش نیاز به موشک درکردن و نیز اعدام و انقباض دارد؛ نیاز به قدرت‌نمایی و بازمصرف اقتدار کشکی دارد.

این شلیکها در شرایطی صورت می‌گیرد که سفر روحانی به نیویورک دردی از نظام دوا نکرده و اعتصاب کامیون‌داران ۲۵۸شهر کشور را دربرگرفته است.

کامیون‌داران زحمتکش، تهدیدات دادستان رژیم به «قطاع‌الطریق» خواندن آنها و اعدام را به هیچ گرفته و هم‌چنان به اعتصاب خود ادامه داده‌اند.

بنابراین موشک‌پرانی و پهباد هواکردن نه به‌خاطر نتایج و دستاوردهای نظامی آن، بلکه برای ایجاد گرد و خاک و تبلیغات است.

هدف از این گرد و خاک پیش از آن که به‌قول رژیم «تکفیری‌ها و استکبار و آل سعود!» باشند، خودی‌ها و ریزشی‌ها هستند.

زیرا اگر توان انجام عملیات نظامی علیه آمریکا، اسراییل یا کشورهای منطقه را داشتند، پیش از آن و بیش از آن، به حملات هوایی و موشکی اسراییل به نیروهایش در خاک سوریه پاسخ می‌دادند.

اگر رژیم می‌توانست مانند سابق به ماجراجویی جنگی بپردازد، علی خامنه‌ای از موضع ضعف نمی‌گفت: «جنگ نخواهد شد، مذاکره نمی‌کنیم».

ترس از قیام، هدف اصلی موشک‌پرانی

بنا بر آنچه گفته شد، ترس اصلی خامنه‌ای از گسترش اعتصاب کامیون‌داران و اوج‌گیری قیام است.

نزدیک شدن به مهلت اجرای تحریم‌های نفتی و صعود افسارگسیخته قیمت دلار، وضعیت جدیدی را در پیش روی نظام قرار داده است؛ وضعیتی که به‌قول خودشان باعث «لرزیدن دلهای رزمندگان(پاسداران و مهره‌های سرکوبگر حکومت)» و ایجاد «اضطراب»، «التهاب» و ترس در آنها می‌شود.

وضعیتی که در آن چپاولگران در حال بستن چمدانهایشان برای فرار هستند.

امروز بیش‌‌از‌پیش آنچه در صحنه سیاسی و اجتماعی ایران برجسته است حضور مردم معترض و قیام‌کنندگان در خیابانهاست.

آنها دارند با این موشک‌‌پرانی‌های بیهوده و فاقد اهمیت نظامی، به خود روحیه می‌دهند اما این اقدامات به‌جای این‌که باعث روحیه دادن به ریزشی‌های نظام شود، ترس بیش‌‌از‌پیش علی خامنه‌ای از وضعیت را بازتاب می‌کند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy