کشته شدن یکی از فرماندهان شبه نظامی حوثی تحت حمایت ایران در سوریه

47
کشته شدن یکی از فرماندهان شبه نظامی حوثی تحت حمایت ایران در سوریه
کشته شدن یکی از فرماندهان شبه نظامی حوثی تحت حمایت ایران در سوریه

ارتش ملی یمن روز سه شنبه دوم اکتبر اعلام کرد، حسین یحیی کشیمه، یکی از فرماندهان شبه نظامی حوثی که در ایران و لبنان آموزش نظامی دیده است به همراه بیش از ۴۰ تن دیگر از همراهانش در حمله هوایی ائتلاف عربی کشته شد.

به گزارش العربیه، ارتش ملی یمن در بیانیه گفت:«جنگنده‌های ائتلاف عربی این فرمانده حوثی را به همراه بیش از ۴۰ تن از همرزمانش در جبهه ساحل غربی استان الحدیده هدف قرار داده‎اند».

منابع نظامی تاکید کردند حسین یحیی کشیمه یکی از فرماندهان میدانی رده اول شه نظامیان حوثی است که در ایران آموزش دیده است.

این فرمانده حوثی پیش از این در سال‌های ۲۰۱۱ و۲۰۱۲ آموزش های نظامی مهمی را در ایران و لبنان گذرانده و تجربیات زیادی در زمینه مین‌گذاری، بمب گذاری و نصب تله‎های انفجاری کسب کرده است.

ائتلاف عربی به رهبری سعودی شبه نظامیان حوثی را به تروریسم و وابستگی به ایران متهم می‌کند اما حوثی‌ها با این اتهام را رد می‌کنند.

بیشتربخوانید

منابع نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز شنبه،۱۹ ماه مه ۲۰۱۸ اعلام کردند که پدافند سعودی یک موشک بالستیک متعلق به حوثی‌ها را که به سوی شهر «خمیس مشیط» در جنوب پادشاهی سعودی شلیک شده بود، ردیابی و سرنگون کرد.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن، روز ۱۵ ماه مه نيز اعلام كرد، نيروى هوايى ائتلاف، تعدادى سكوى موشک‌های بالستیک متعلق به شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران را در داخل یمن شناسایی کرده‌اند.

این موشک‌ها قرار است از استان صعده به سمت شهرهای مرزی‌های پادشاهی سعودی شلیک ‌شوند اما جنگنده‌های ائتلاف عربی اغلب این موشک‌ها را منهدم کرد.

سرتیب المالکی گفت:« موشک‌های بالستیک حوثی‌ها چندین بار به صورت متعمدانه به سوی مناطق مسکونی شهر جازان شلیک شده است اما به یمن پدافند دقیق سعودی همه آنها قبل از رسیدن به هدف ردیابی و سرنگون شده اند.

المالکی گفت:«ادامه موشک پرانی شبه نظامیان حوثی نشان می‌دهد که ایران هنوز به این گروه تروریستی موشک تحویل می‌دهد.قطعنامه‌های شماره ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ سازمان ملل متحد ارسال هر گونه سلاح به شبه نظامیان حوثی را خلاف قوانین و قطعنامه های این سازمان دانسته است با این حال ایران موشک بالستیک در اختیار حوثی‌ها قرار داده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy