انفجار لوله های گاز خطوط فشار قوي درون شهري در باغملك

45

ساعت ۶٫۴۰ بامداد امروز سه شنبه ۱۰مهر۹۷ انفجار لوله های گاز خطوط فشار قوي درون شهري گاز در باغملک واقع در استان خوزستان منفجر شد. این انفجار با صدای مهیبی در سکوت صبح مردم باغملک را در هم شکست و مردم را با ترس به خیابان ریخت. آتش سوزی ایجاد شده از این انفجار انفجار لوله های گاز ساعتها ادامه داشت. حجم خسارتهای جانی و مالی هموطنان این شهرستان اطلاعی در دست نیست .

با توجه به اینکه خطوط فشار قوي نفت تلمبه خانه نيز در مجاورت محل انفجار است، برخی منابع محلی از تخلیه ساکنین در محل حادثه انفجار لوله های گاز در باغملک خبر می دهند.

گل‌محمد صابری، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان باغملک با تایید این خبر گفت: امروز ساعت ۶:۴۰ دقیقه صبح در شهرستان باغملک، انفجاری در خط لوله انتقال گاز اتفاق افتاد و در همان لحظات اولیه تمامی نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند. در نهایت این آتش سوزی با پس از سه ساعت تلاش نیروهای امدادی مهار شد.

وی اضافه کرد این حادثه هیچ گونه صدمات جانی برای شهروندان و امدادگران نداشته و علت آن توسط عوامل امدادی در دست بررسی است.

شهرستان باغ‌ملک، یکی از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است. این شهرستان با شهرستان‌های رامهرمز، ایذه، و شهرستان هفتکل هم‌مرز است. مرکز این شهرستان، شهر باغ‌ملک است.

این شهرستان تقریباً در شرق استان خوزستان می‌باشد شهرستان باغ‌ملک از نظر جغرافیایی در ۴۹ درجه و ۵۳ دقیقهٔ درازای خاوری و ۳۱ درجه و ۳۱ دقیقهٔ پهنای شمالی و در ارتفاع ۹۱۷ متری از سطح دریا واقع شده‌است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy