هدیه جالب کیم جونگ اون به همتای خود در کره جنوبی

33
هدیه جالب کیم جونگ اون به همتای خود در کره جنوبی
هدیه جالب کیم جونگ اون به همتای خود در کره جنوبی

خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی آنطور که پیشتر و در نشست دوستانه با ‘مون جائه این’ رییس جمهوری این کشور وعده داده بود دو قلاده سگ شکاری برای وی هدیه فرستاده است.

به گزارش رکنا، خبرگزاری کره جنوبی روز یکشنبه گزارش کرد رهبر کره شمالی این دو قلاده سگ را که از نژاد ‘پونگ سان’ هستند به عنوان نشانه‌ای از بهبود روابط میان دو کشور به رییس جمهوری کره جنوبی هدیه داده است.

کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد این هدیه روز پنجشنبه و از طریق مرز زمینی روستای پانمونجوم به کره جنوبی ارسال شد.

در سال ۲۰۰۰ نیز ‘کیم جونگ ایل’ رهبر سابق کره شمالی در جریان نشست نخست رهبران دو کشور، دو قلاده سگ ‘پونگ یان’ به نام های ‘یوری’ و ‘دوری’ را به ‘کیم دائه جونگ’ رئیس جمهوری وقت کره جنوبی هدیه داده بود.

این سگ ها پیش از اینکه به مرگ طبیعی بمیرند در سال ۲۰۱۳ به باغ وحش سئول سپرده شدند.

این سگ ها می توانند همه نوع حیوانات وحشی حتی ببر را هم شکار کنند.

رهبر کره شمالی روز ۲۹ شهریور نیز در حین برگزاری سومین نشست سران دو کره در ‘پیونگ یانگ’ دو تن قارچ مخصوص کوهستان های کره شمالی برای رییس جمهوری کره جنوبی ارسال کرد.

‘مون’ رییس جمهوری کره جنوبی دستور داده بود تا این قارچ ها به طور مساوی میان خانواده های جدا شده از هم در جنگ دو کره تقسیم شود.

مون اظهار امیدواری کرده بود این قارچ ها که دارای طعم و رنگ کره شمالی هستند زمینه دوستی هر چه بیشتر دو کره را فراهم کند.

با این حال علیرغم داد و ستد این هدایا میان سران دو کشور و همچنین بهبود فضای سیاسی میان رهبران، وزرای خارجه دو کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، با یکدیگر دیدار نکردند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy