قیمت دلار سکه و ارز و شایعات در بازار ارز تهران و یک کرونولوژی جالب

103
قیمت دلار سکه و ارز و شایعات در بازار ارز تهران و یک کرونولوژی جالب
قیمت دلار سکه و ارز و شایعات در بازار ارز تهران و یک کرونولوژی جالب
امروز در بازار آزاد قیمت دلار ۱۷ هزار تومان، قیمت یورو ۲۰ هزار و ۱۷۳ تومان, قیمت پوند ۲۲ هزار و ۶۵۶ تومان و قیمت درهم امارات ۴۷۲۴ تومان شد.
قیمت سکه و ارز در بازار امروز ۸مهر ۹۷ تهران به شرح زیر بوده است؛ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۵ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۹۵۱ هزار تومان معامله شد.
در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و ۶۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد.
با وجود شایعات و قیمت‌های گوناگون از بازار آزاد ارز ، قیمت دلار را تا ۱۵ هزار تومان هم اعلام کردند، این ارز در بازار آزاد بین ۱۷ تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان نوسان دارد.
به گزارش ایسنا ، در جریان معاملات امروز (یک‌شنبه) بازار ارز پرنوسان بود و دلار در کانال ۱۸ هزار تومان چرخید؛ به طوری که با حدود قیمت ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان کار خود را آغاز کرد اما دقایقی طول نکشید که ریزش قیمت شروع شد و تا ۱۷ هزار و ۲۵۰ تومان هم رسید، بعد از این رقم به سرعت نرخ شکست و  ناگهان با سقوط ۲۵۰ تومانی به ۱۷ هزار تومان کاهش یافت.
با این حال این ریزش قیمت ارز نیز پایدار نبود و بار دیگر قیمت دلار تا مرز ۱۷ هزار و ۴۵۰ تومان به طور پلکانی و دقیقه‌ای بالا آمد. یورو نیز در این میان از نوسان جان نماند و بین ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان نوسان داشته است. تا زمان تنظیم این گزارش(ساعت ۱۴:۱۵) قیمت دلار حدود ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان و یورو ۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است.
آنچه در بازار ارز به وضوح مشاهده می‌شود، این است که این بازار دیگر مانند گذشته و شاید حدود شش ماه پیش کمتر محل معاملات ارزی واقعی بوده و به محلی برای دلالی و سودآوری تبدیل شده که رخ دادن هر اتفاقی در آن عجیب نیست.

سخنرانی ترامپ و قیمت دلار

پس از سخنان رئیس جمهور آمریکا در باره ایران در مجمع عمومی سازمان ملل، قیمت دلار در تهران لحظه به لحظه در حال افزایش است.
ظهر روز چهارشنبه در آستانه نشست شورای امنیت سازمان ملل ‌به ریاست رئیس‌ جمهور آمریکا در مورد ایران، قیمت دلار در تهران به ۱۹ هزار تومان رسید.
یورو بیش از ۲۲ هزار تومان و پوند هم بیش از ۲۴ هزار تومان معامله می شود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy