تحولات منطقه خاورمیانه شتاب گرفته و اوضاع علیه رژیم سمت و سو پیدا کرده

153
تحولات منطقه خاورمیانه شتاب گرفته و اوضاع علیه رژیم سمت و سو پیدا کرده
تحولات منطقه خاورمیانه شتاب گرفته و اوضاع علیه رژیم سمت و سو پیدا کرده
با توجه به تحولات منطقه خاورمیانه، به‌نظر می‌رسد که تحرکات در منطقه شتاب بیشتری گرفته و اوضاع بیش‌‌از‌پیش علیه رژیم سمت و سو پیدا کرده است.
این تحولات از جمله فعال شدن ائتلاف اتحاد استراتژیک خاورمیانه است. برخی از آنها در پی می‌آید:

 ائتلاف منطقه‌ای اتحاد استراتژیک خاورمیانه

در منطقه شاهد فعال شدن ائتلاف منطقه‌ای موسوم به ناتو عربی هستیم که مضمون آن مقابله با دخالتهای رژیم در کشورهای عرب منطقه است.
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۶مهر با وزیران خارجه ۶کشور عضو شورای همکاری خلیج‌فارس به‌علاوه مصر و اردن در نیویورک جلسه داشت و هدف آن را «اتحاد استراتژیک خاورمیانه» (MESA) عنوان کرد، بررسی طرح رئیس‌جمهور آمریکا برای تشکیل ائتلاف جدید با کشورهای عربی موسوم به «ناتو عربی» است.
لایحه تحریم شبه‌نظامیان وابسته به رژیم در عراق در مجلس نمایندگان آمریکا
مجلس نمایندگان آمریکا، طی جلسه‌یی به‌ریاست اد رویس، لایحه دوحزبی ۴۵۹۱ را برای اعمال تحریم بر عوامل رژیم آخوندی در عراق به‌خاطر تهدید صلح و ثبات این کشور به‌تصویب می‌رساند.
لایحه ۴۵۹۱ مجلس نمایندگان، شامل مفادی است که از سوی قاضی تد پو رئیس زیرکمیته تروریسم ارائه شده و به لیست‌گذاری تروریستی ۲گروه وابسته به رژیم ایران  در عراق یعنی گروه عصائب و نجبا، فراخوان می‌دهد.
 اد رویس، رئیس این کمیته کمیته خارجی نمایندگان آمریکا، در این جلسه میگوید:
«این لایحه اختیارات موجود را برای رئیس‌جمهور به‌منظور حسابرسی از (رژیم) ایران و شبه‌نظامیانش به‌خاطر فعالیت‌های مرگبار آنها در عراق تدوین و تشدید می‌کند. این شبه‌نظامیان فقط تهدیدی برای مردم عراق نیستند؛ چون پیش‌تر در ماه جاری، این شبه‌نظامیان اقدام به پرتاب خمپاره به سفارت ایالات متحده در بغداد کردند».
همچنین آدام کینزینگر، ارائه‌دهنده لایحه ۴۵۹۱، گفت:
«(این لایحه) تحریم‌هایی هم‌چون مسدود کردن دارایی‌ها و محدودیت سفر را بر (افراد رژیم) ایران و یا هر کس دیگری اعمال خواهد کرد که صلح و ثبات عراق را مورد تهدید قرار دهد. تصویب این لایحه تضمین می‌کند که به (رژیم) ایران برای دخالت مجدد در امور مردم عراق، دست باز داده نخواهد شد».

حمایت عربستان از سیاست آمریکا در قبال رژیم ایران

وزیر خارجه عربستان به سازمان ملل گفت: متوقف‌ساختن اقدامات ویرانگر ایران برای دسترسی به صلح خاورمیانه حیاتی است.
عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان، گفت این کشور معتقد است متوقف‌ساختن «‌استراتری‌های ویرانگر» رژیم ایران بخش مهمی از حل و فصل بسیاری از درگیریهای است که خاورمیانه را به‌ستوه آورده است».
عادل الجبیر در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «رژیم ایران به فعالیتهای تروریستی و اقدامات تجاوزگرانه خود ادامه می‌دهد».
او اضافه کرد: «عربستان از استراتژی ایالات متحده در برخورد با رژیم ایران حمایت می‌کند».
این فعل و انفعالها نشان میدهد که یک بسیج بین‌المللی و منطقه‌یی علیه رژیم برای قطع دخالتهایش در منظقه در جریان است.
در نتیجه پایهٔ همه تحولات در سیاست خارجی، از جمله شکست سیاست مدارا با ملاها و در دستورکار قرار گرفتن سیاست قاطعانه در برابر این رژیم ریشه در داخل کشور دارد و از این حقیقت ناشی می‌شود که عموم مردم غارت‌شده و سرکوب‌شده ایران برای نابودی این رژیم که مسبب تیره‌روزی و فلاکت ایران و ایرانی است، بپاخاسته و عزم جزم کرده‌اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy