نرگس محمدی فاجعه تزریق داروهای مشکوک در زندانهای ایران را فاش کرد

89

نرگس محمدی که برای مرخصی سه روزه از اوین آمدهاست در صحبت‌هایش نسبت به سلامتی آرش صادقی ابراز نگرانی کرد و گفت شرایط نامساعد و داروهای مشکوک در زندان او را دچار این بیماری کرده است و گفت خود من حتی یک قرص نمیخوردم و در زندان به این درد مبتلا شدم.

وجود داروهای مشکوک در زندانهای ایران تحت بازجویی سپاه پاسداران بارها توسط زندانیان مطرح شده است.

یکی از بازداشت شدگان قیام دیماه میگوید:

 بسیاری از کسانی که روزهای اول دارو دریافت کرده بودند تا دو یا سه روز حال بسیار بدی داشتند. به همین دلیل بازداشتی‌ها از مراجعه به پزشک و دریافت دارو وحشت داشتند.

شخصاً پس از سه روز سرماخوردگی سخت، خودم رو قانع کردم تا به پزشک مراجعه کنم، پزشک فقط دو ثانیه دست روی پیشانی من گذاشت، حتی به صورتم نگاه هم نکرد و نپرسید مشکلت چیست، نسخه ای به من داد که ۶یا هفت دارو در آن نوشته بود!

 یکبار هم یک حرف عجیبی از یکی از خدماتی ها که معمولاً از زندانی‌های با جرایم اقتصادی هستند شنیدیم که می‌ گفت بچه‌ها اگر دارو خواستید از من بگیرید! بخدا که بهداری داخل زندان اصلاً خوب نیست!

 تقریباً در بیشتر اتاق‌ها هرج و مرج بود. اتاقی که ما در اون حضور داشتیم، به لطف حضور شخصی که استاد یکی از دانشگاه های معتبر تهران بود که او هم در اعتراضات دی ۹۶ بازداشت شده بود، فضای اتاق رو مدیریت می‌کرد که جو خیلی خوب و آرامی داشت.

روز چهارم یا پنجم بازداشت شدنم بود که یکی از بازداشتی ها درخواست یک لیوان شیر کرد.

اما با خوردن شیر بشدت حالش خراب شد و به بیمارستان منتقل شد. میگفت در حالت خواب و بیداری که بوده یکی از لباس شخصی‌های همراه؛ به پزشک گفته بود “می‌خوام دو سه روز خاموشش کنی”…»

بازداشتگاه کهریزک

مسعود علیزاده یک شاهد کهریزک پیش از این درباره داروهای مشکوک در کهریزک گفته بود: بعد از چند هر روز برای من و تعدادی از بچه‌هایی که آسیب شدید دیده بودند تعدادی قرص در اختیار ما گذاشته شد به عنوان قرص چرک خشک‌کن ولی من با خوردن آن قرص‌ها به جای اینکه حالم بهتر بشه هر روز حالم وخیم‌تر از روز قبل می‌شد و تب خیلی شدیدی گرفته بودم و تا روز آخر از تب داشتم می‌سوختم.

البته همبندی‌های عزیز من هر روز حوله خیس می‌کردند و بر سر و صورت من می‌ذاشتند تا کمی تب من پایین بیایید. زمانی که از زندان آزاد شدم این تب و لرز و تشنج به همراه من بود و چند روزی در بیمارستان البرز کرج بستری شدم و هیچ وقت نفهمیدم علت این همه تب و لرز و تشنج از چی بود!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy