تکنولوژی کمک‌ داور ویدئویی را از سال ۲۰۱۹ در جام قهرمانان اروپا

9
تکنولوژی کمک‌ داور ویدئویی را از سال 2019 در جام قهرمانان اروپا
تکنولوژی کمک‌ داور ویدئویی را از سال 2019 در جام قهرمانان اروپا

یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا، روز پنج‌شنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸ اعلام کرد که تکنولوژی کمک‌ داور ویدئویی را از سال ۲۰۱۹ در جام قهرمانان اروپا و از سال ۲۰۲۰ در جام ملت‌های اروپا به کار خواهد گرفت.

کمیته اجرایی یوفا روز پنج‌شنبه تصمیم به استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدئویی گرفت و توضیح داد که استفاده از این تکنولوژی در جام قهرمانان از دور مقدماتی و در لیگ اروپا از مرحله گروهی آغاز خواهد شد. بازی سوپر جام اروپا در فصل آینده و نیز دور بعدی جام ملت‌های اروپا نیز شاهد استفاده از این تکنولوژی خواهد بود.

در حال حاضر مسابقات اتحادیه اروپا با دو کمک داور اضافی برگزاری می‌شود، اما موفقیت چشمگیر تکنولوژی کمک‌داور ویدئویی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام بین‌قاره‌ای ۲۰۱۷ اتحادیه اروپا را به استفاده از آن وا داشت.

تکنولوژی کمک‌داور ویدئویی در سطح محلی در حال حاضر در بوندس‌لیگای آلمان و مسابقات سری آ ایتالیا استفاده می‌شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز روز پنج‌شنبه اعلام کرد که کمیته اجرایی‌اش با استفاده از این تکنولوژی در جام ملت‌های آسیا که در سال ۲۰۱۹ در امارات متحده عربی برگزار می‌شود، موافقت کرده است.

این کنفدراسیون در وبگاهش نوشت: «پس از موافقت فیفا و هیئت بین‌المللی فوتبال (ایفاب) و مشورت با کمیته‌های مسابقات و داوری این کنفدراسیون، کمیته اجرایی با به کار گیری تکنولوژی کمک داور ویدئویی در بازی آسیایی سال ۲۰۱۹ در امارات متحده عربی موافقت می‌کند.»

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy