بارندگی شدید و سیل در شمال ایران خسارات فراوانی به هموطنان وارد آورد

233
بارندگی و سیل در شمال ایران خسارات فراوانی به هموطنان وارد آورد
بارندگی و سیل در شمال ایران خسارات فراوانی به هموطنان وارد آورد

بارندگی شدید و وقوع سیل و آب گرفتگی معابر همزمان با طغیان رودخانه ها خسارتهای شدیدی به مردم ضیابر صومعه‌سرا وارد کرد. عدم لایروبی کانالهای خروج آب همواره در بارندگیها باعث رنج و عذاب و خسارت سنگین به مردم ایران میشود. این  باران موجب آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها، خسارت به واحدهای مسکونی، تجاری، کارخانجات شالیکوبی و…در ضیابر صومعه‌سرا شده است.

سیل و آبگرفتگی در ضیابر صومعه‌سرا

 فرماندار صومعه‌سرا به رکنا گفت: طی چند روز گذشته شاهد بارش باران در شهرستان به خصوص در دهستان ضیابر بوده‌ایم. در این منطقه و روستاهای پیرامونی مانند بهمبر، اقامحله، ارم سادات و لارسر باران شدت بیشتری داشته است. کارشناسان در حال برآورد میزان خسارت وارده ناشی از این سیل در منطقه هستندو حداکثر تا فردا صبح میزان خسارت به طور دقیق اعلام می‌شود.

فتح‌اللهی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش شدید باران در یک مقطع زمانی محدود و حجم بالای آب، کانال‌ها و رودخانه‌ها ما کشش انتقال آب را نداشته و موجب شد به دلیل اختلاف سطح بین جاده و خانه‌های اطراف تعدادی از خانه‌ها که در مسیر قرار داشتند در معرض سیل قرار گیرند. با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی  و بارش شدید باران،دستگاه‌های خدمات‌رسان در حالت آماده‌باش بوده‌اند و از ساعات اولیه در منطقه حضور داشته‌اند.

وی به حضور ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین در منطقه و بازگشایی دهنه کانال‌ها،بازگشایی زیر پل‌ها اشاره کرد و گفت: تعدادی از ساکنین واحدهای مسکونی که در معرض خطر قرار داشتند به مناطق دیگر انتقال یافتند. و افرادی که در نقاطی حضور داشتند که از نظر ایمنی نگران‌کننده بود کاملا منتقل شده‌اند.

برای لایروبی کانالهای شهرها و روستاها هیچ اقدامی نمیشود و بودجه شهرداریها تماما صرف ابزار سرکوب مردم میشود. و به همین جهت در فصل بارندگی همواره با ضایعات و خسارات این چنین مردم ایران دست به گریبان میشوند و هیچ مسول دولتی هم پاسخگو نیست/

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy