یوفا، آلمان را به عنوان میزبان جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ اعلام کرد

10
یوفا، آلمان را به عنوان میزبان جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ اعلام کرد
یوفا، آلمان را به عنوان میزبان جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ اعلام کرد

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) آلمان را به عنوان میزبان جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ اعلام کرد. ترکیه و آلمان دو نامزد نهایی برگزاری این تورنمنت بودند.

الکساندر چفرین، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا نام کشور میزبان را پنجشنبه ۲۷ سپتامبر در مراسمی در مقر کمیته اجرایی یوفا در شهر نیون سوییس اعلام کرد.

این در حالی است که فدراسیون‌های فوتبال آلمان و ترکیه ۶ روز پیش، یعنی ۲۱ سپتامبر گزارش یوفا درباره شرایط خود برای برگزاری مسابقات را دریافت کرده اند.

آلمان واحد و ترکیه، هیچیک تا کنون میزبان جام ملت‌های اروپا نبوده اند. در سال ۱۹۸۸، جام ملت‌های اروپا در آلمان غربی برگزار شد. نامزدی آلمان واحد برای میزبانی یورو۲۰۱۶ هم در برابر فرانسه شکست خورد.

جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۰ در شش کشور و ۱۲ شهر برگزار خواهد شد. هلند، آلمان، رومانی، مجارستان، آذربایجان،‌ روسیه، اسپانیا، ایتالیا، اسکاتلند، ایرلند، انگلستان و دانمارک، کشورهای میزبان این جام احتمالا استثنایی هستند.

بیشتربدانید

جام ملت‌های اروپا یا یورو یک جام فوتبال است که یوفا آن را برگزار می‌کند. قهرمان این جام، قهرمان قاره اروپا در رشته فوتبال می‌باشد و به‌طور خودکار به جام کنفدراسیون‌ها راه می‌یابد. این جام از سال ۱۹۶۰ تاکنون هر چهار سال یک بار برگزار شده‌است. این بازی‌ها از سال ۱۹۹۶ یورو نامیده می‌شود. آلمان و اسپانیا هرکدام با سه قهرمانی بیشترین تعداد قهرمانی را در این مسابقات کسب کرده‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy