نرخ دلار از ۱۸۰۰۰ تومان و سکه بهار‌آزادی از ۵میلیون تومان عبور کرد

66
نرخ دلار از 18000 تومان و سکه بهار‌آزادی از 5میلیون تومان عبور کرد
نرخ دلار از 18000 تومان و سکه بهار‌آزادی از 5میلیون تومان عبور کرد

مردم هر لحظه فقیرتر میشوند

نرخ دلار از ۱۸۰۰۰ تومان و سکه بهار‌آزادی از ۵میلیون تومان عبور کرد و  قیمت سکه بهار آزادی از ۵ میلیون و دویست تومان هم گذشت.

در ساعت ساعت ۱۳ و ۳۰دقیقه به وقت ایران قیمت دلار: ۱۸هزار تومان

سکه بهار آزادی: ۵میلیون و ۱۱۲هزار تومان

قیمت دلار همچنان بالا میرود. تا این لحظه دلار به مرز۱۸۰۰۰ رسیده و در بوشهر و برخی شهرهای دیگر تا ۱۸۳۰۰ و ۱۸۵۰۰ خریدو وفروش میشود.

در حالیکه ساعت ۱۲در مریوان نرخ دلار ۱۷۳۰۰ تومان و در شراز ۱۷۳۵۰تومان بود.

اما روحانی در مجمع عمومی روز گذشته۳مهر، اصلی‌ترین بحران را بحران خاورمیانه و  بی‌تردید مسأله فلسطین است عنوان کرد.

پس از سخنرانی ترامپ در سازمان ملل و سخنرانی روحانی! دلار افسارگسیخته تر از قبل بازار را میدرد و جلو میرود. هر لحظه مردم ایران فقیرتر میشوند.

آثار تحریمها و نوسانات قیمت ارز و تاثیرات آن بر تورم

جهش قیمت انواع ارز و آثار ناشی از نگرانی‌های سیاسی متأثر از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها علیه اقتصاد ایران، کاهش مواد اولیه مورد نیاز تولید، کاهش عرضه کالا به بازار و رشد تقاضای احتیاطی و سفته‌بازی به انواع بازارها را به‌دنبال داشته که منجر به افزایش کم‌سابقه نرخ تورم شده است.

فاز دوم از دور جدید اعمال تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران که تحریم‌هایی در حوزه نفت و گاز و روابط بانکی است در میانه آبان‌ماه اجرایی می‌شود.

با آن که آثار روانی آن تحریم‌ها بر اقتصاد ایران، تا حدود زیادی پیش‌خور شده‌ است، این به آن معنا نیست که آغاز تحریم‌های آبان‌ماه، اثری مضاعف بر بروز نابسامانی یا نوسان در بازارها نداشته‌ باشد.

دلایل افزایش تورم در اقتصاد ورشکسته نظام منحط و فاسد ولی‌فقیه

در بررسی علل این میزان رشد تورم و فشار اقتصادی بر مردم به این عوامل اشاره شده است، دلایل ساختاری تورم‌زای اقتصاد ایران، از جمله کسری بودجه دولت و راههای جبران این کسری بودجه با استفاده از منابع بانک‌ مرکزی یا نظام بانکی و حجم بالا و ویران‌کننده نقدینگی که حتی از ارزش تولید ناخالص داخلی ایران فراتر رفته و مرزهای ۱۶۰۰هزار میلیارد تومان را درنوردیده، در بروز این تورم بی‌تاثیر نبوده‌ است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy