نرخ دلار و بازار ارز ایران روی شرط‌بندی می‌چرخد و قمارخانه شده است

73
نرخ دلار و بازار ارز ایران روی شرط‌بندی می‌چرخد و قمارخانه شده است
نرخ دلار و بازار ارز ایران روی شرط‌بندی می‌چرخد و قمارخانه شده است

 تنها در چند دقيقه بعد از اظهارات ترامپ نرخ دلار را در ایران بالا کشید  بازار ارز منتظر اظهارات امشب روحانی!

تنها چند دقیقه بعد از اظهارات ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل که ایران را مورد شدید ترین حملات لفظی قرار داد نرخ دلار به ١٧١٠٠ تومان رسید.

امروز بازار با وضعیت ناپایدار با نرخ‌های غیرمنطقی و فروش‌های فردایی پیش‌رفت. بازار شبیه قمارخانه شده است.

آژانس ایران خبر به نقل از  ایسنا، امروز(سه‌شنبه) بازار ارز بازهم یکی از روزهای عجیب خود را پیش برده است. قیمت‌ها که تا عصر روز گذشته رو به رشد و تند پیش رفت، برای امروز صبح ریزشی بود؛ به طوری‌که نرخ دلار که از حدود ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان تا اواخر دیروز فروش رفته بود، امروز هم کار خود را با ۱۶ هزار و ۱۰۰ شروع کرد، اما این روند پایدار نبود و برای ساعتی تا ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان ریزش داشت.

این روند در فاصله‌ای کوتاه متوقف و بار دیگر با رشدی سریع به ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان رسید، این نرخ هم کمتر از یک ساعت دوام داشت و مجدد تا ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت.

یورو هم همین وضعیت را داشته است؛ به‌گونه‌ای که این ارز که روز گذشته از حدود ۱۶ هزار و ۸۰۰ تا ۱۹ هزار تومان قیمت خورده بود، امروز را با نرخی در حدود ۱۷ هزار و ۹۰۰ آغاز و تا ۱۹ هزار تومان نرخ‌گذار و معامله شده است، البته در این بین ریزش قیمت و برگشت هم برای آن ثبت شد.

نوسان به حدی بود که صرافان برای ساعتی حتی معاملات را متوقف کرده بودند.

بررسی شرایط بازار از افزایش شدید تقاضا برای خرید حکایت دارد، این در حالی است که صرافان و دلالان می‌گویند “انتظار رشد قیمت در روزهای پیش‌رو و جو روانی که بر بازار حاکم است باعث شده تا مردم حتی بدون حضور برای دریافت ارز، پول آن را واریز کرده و فقط خرید می‌کنند و در فرصتی دیگر بیایند و ارز خود را تحویل بگیرند. “

امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان معامله شد.

هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و ۳۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۶۰ هزار تومان فروخته می‌شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز امروز ۴۵۹ هزار تومان ارزش‌گذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۱۹۹ دلار معامله می‌شود.

حال اقتصاد ایران به شدت وخیم است؛ ارزش داراییهای مردم، هر روز کمتر و کمتر میشود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy