بانک بی‌پی فرانسه: نمیتوانیم همکاری اقتصادی ایران فرانسه را حمایت کنیم

16
بانک بی‌پی فرانسه: نمیتوانیم همکاری اقتصادی ایران فرانسه را حمایت کنیم
بانک بی‌پی فرانسه: نمیتوانیم همکاری اقتصادی ایران فرانسه را حمایت کنیم

بانک بی‌پی فرانسه نمی‌تواند همکاری اقتصادی با ایران را ادامه دهد

سخنگوی بانک بی‌پی فرانسه اعلام کرد نمی‌تواند همکاری اقتصادی ایران و شرکت‌های فرانسوی را حمایت کند، زیرا اقدامات تنبیهی برای فعالیت‌های مرتبط با ایران در نظر گرفته شده است.

پیش از آن هم سخنگوی کمپانی تکنولوژی معدن اوتوتک Outotec فنلاند روز دوشنبه گفت این کمپانی به‌دلیل تحریم‌های ایالات متحده از ایران خارج خواهد شد…

خبرگزاری رویترز ۲مهر۹۷ نوشت کمپانی اوتوتک تاریخ طولانی در ایران دارد و بعد از تحریم‌های سال ۲۰۱۰ ایالات متحده علیه رژیم ایران کماکان در این کشور باقیمانده بود…

سخنگوی این کمپانی در ایمیلی به خبرگزاری رویترز گفت: «ما از تمامی تحریم‌های موجود تبعیت می‌کنیم. تمامی پروژه‌های ما در ایران در مرحله پایانی خود هستند… و ما تصمیم داریم تا تمامی پروژه‌های خود را تا قبل از ۴نوامبر به پایان برسانیم.»

همچنین امروز دوم مهر شرکت سوئدی تولید خودروهای سنگین ولوو اعلام کرد این شرکت مونتاژ کامیونهای خود در ایران را به‌دلیل تحریم‌های آمریکا متوقف کرده است.

خبرگزاری رویترز ۲مهر۹۷:

فردریک ایورسون، یکی از سخنگویان این شرکت گفت تحریم‌ها موجب شده که هزینه قطعات ارسالی به ایران دیگر قابل دریافت نباشد و مدیران این شرکت به همین علت تصمیم گرفتند فعالیت خود در ایران را متوقف کنند.

ایورسون افزود: «با بازگشت دوباره تحریم‌های آمریکا، سیستم بانکی در ایران دیگر کار نمی‌کند و ما دیگر امکان دریافت وجوه معاملات خود در این کشور را نداریم».

تصمیم ولوو مبنی بر توقف فعالیت خود در ایران،‌ فشار دیگری بر صنایع خودروسازی ایران است که برخلاف صنایع نفتی و بانکی موفق به انعقاد قرارداد با شرکتهای مطرح اروپایی شده بود.

فولکس‌ واگن ایران را ترک می‌کند

فولکس واگن شرکت خودروسازی آلمان ایران را ترک می‌کند و به همه فعالیتهای خود در ایران خاتمه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۲۸شهریور یک مقام آمریکایی که با فولکس واگن گفتگو کرده گزارش داد این شرکت آلمانی تقریباً به همه فعالیتهای خود در ایران خاتمه می‌دهد.

بزرگترین کمپانی بیمه آلمان، ایران را ترک می‌کند

کمپانی بیمه مونیخ ری آلمانی ۲۲شهریور انصراف خود را از کار در ایران اعلام کرد.

ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در حساب توییتر خود نوشت: کمپانی بیمه مونیخ ری با ۴۹میلیارد یورو درآمد، ایران را ترک می‌کند.

شرکت خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرده بود که در پی بازگشت دوباره تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، فعالیت‌های تجاری‌اش را در ایران متوقف می‌کند.

هر شرکتی که با رژیم ایران معامله کند با میلیاردها دلار جریمه روبه‌رو می‌شود

یکی از مقامهای آمریکایی به واشنگتن فری بیکن گفت: مقامات ما جلسات توجیهی در سراسر جهان داشته‌اند که توضیح دهند مهم نیست شما کجای جهان باشید اگر شما کارزار فشار پرزیدنت را تضعیف کنید ما راه‌هایی را پیدا می‌کنیم تا با میلیاردها دلار جریمه به شما ضربه بزنیم.

نگرانی‌هایی در میان مقامات آمریکایی از دو نهاد مالی مهم آمریکا در قطع دسترسی ایران به بازارهای مالی بین‌المللی که اساس تحریمهای جدید دولت ترامپ علیه ایران است و متعهد نمی‌باشند وجود دارد.

جی پی مورگان و سیتی بانک که دو نهاد مالی مهم آمریکایی عضو هیأت مدیره شبکه مالی سوئیفت می‌‌باشند که نقل و انتقال بانکی بین‌المللی را تسهیل می‌‌کند(از پاسخ) به پرسشهای فری بیکن در مورد این‌که آیا آنها قصد قطع ایران از شبکه و تبعیت از تحریمهای دولت ترامپ را دارند یا خیر امتناع کردند.

این دو بانک می‌توانند نقشی مهم در تضمین سوئیفت و اعضای آن در تبعیت از تحریمهای جدید بازی کنند که بانک مرکزی ایران و شبکه‌های زیرساختهای مهم ایران را هدف قرار می‌‌دهد.

بنا‌ به گزارش یورونیوز ۲شهریور ۹۷، در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌یی برجام و بازگشت تحریم‌ها علیه رژیم ایران، تا کنون ۵۳شرکت بین‌المللی اروپایی، آسیایی و آمریکایی بازار ایران را ترک کرده‌اند و یا فعالیت خود را به‌حالت تعلیق درآورده‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy