ایران – دهها کشته و مجروح بر اثر تعقیب و گریز مامورین زورگیر دولتی

127
ایران - دهها کشته و مجروح بر اثر تعقیب و گریز مامورین زورگیر دولتی
ایران - دهها کشته و مجروح بر اثر تعقیب و گریز مامورین زورگیر دولتی

۳۹ نفر کشته و زخمی بر اثر تعقیب و گریز

روز یکشنبه ۱ مهر ۹۷ یک دستگاه خودرو تویوتا حامل مهاجران افغان در ۶۵ کیلومتری سراوان به سمت خاش در اثر تعقیب و گریز ماموران جمهوری اسلامی واژگون شد.

در این حادثه چهار نفر کشته و ۳۵ نفر زخمی شدند.

فروردین ماه امسال تعداد ۱۹ نفر از شهروندان مهاجر افغانستانی بر اثر تیراندازی مستقیم ماموران نیروی انتظامی شاخه مرصاد به خودرو حامل آنها در سراوان کشته و زخمی شدند.

همچنین ۴ شهریور ۹۷ بر اثر واژگونی یک دستگاه وانت حامل مهاجران افغانستان در مسیر ورودی شهر سراوان یک کشته و ۲۳ نفر زخمی شدند.

سالانه صدها نفر براثر تیراندازی مستقیم ماموران به خودروهای حامل مهاجران افغانستانی که با سرعت بالایی در حرکت هستند کشته و زخمی می شوند و روابط عمومی نیروی انتظامی هیچ گونه آمار دقیقی و اطلاع رسانی نمی کند.

یاد آوری میشود:

درگیری و تعقیب و گریز و کتک زدن پلیس راهنمایی توسط یک راننده کارد به استخوان رسیده

همیشه صحنه درگیریهای بین راهی به این شکل ختم نمیشود اواخر مرداد ۹۷ در یک درگیری که بین  یک راننده در دشت ارژن شیراز با پلیس روی داد.

راننده لندکروز تحت تعقیب پلیس راهنمایی قرار میگیرد. پلیس راهنمایی به دنبال گرفتن رشوه از راننده بود و راننده هم نمیخواست این پول زور را بپردازد.

در تعقیب و گریز خودرو لندکروز مورد تعقیب چپ کرد و راننده  پس از خروج از خودرو راننده پلیس را گیر آورده و بشدت کتک میزند و پلیس را به زمین میزند و لباسهایش را هم پاره میکند.

این درس عبرت خوبی برای بقیه پلیسهای زورگوی بین راهی است که امان مردم را بریده اند. (بابت الفاظ رکیک عذر خواهی میکنیم)

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy