همزمان با اجلاس مجمع عمومی ملل متحد دو واقعه مهم در حال رخ دادن بود

125
همزمان با اجلاس مجمع عمومی ملل متحد دو واقعه مهم در حال رخ دادن بود
همزمان با اجلاس مجمع عمومی ملل متحد دو واقعه مهم در حال رخ دادن بود

واقعه اول هزاران ایرانی با فریادهای نه به روحانی

همزمان با اجلاس مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک، دو واقعه مهم در حال روی دادن بود. تعداد زیادی از ایرانیان برای رساندن فریاد مردم ایران و علیه حضور روحانی نماینده رژیم رکوردار اعدام و بانکداری مرکزی تروریسم در مقابل مقر ملل متحد تجمع و تظاهرات کردند.

در این تظاهرات که با حضور و سخنرانی شخصیتهای آمریکایی برگزار شد، شرکت‌ کنندگان حضور و پذیرش نماینده دیکتاتوری ملاها در اجلاس مجمع عمومی ملل متحد را محکوم کردند و خواستار محاکمه سران این رژیم به‌خاطر جنایاتشان و ارتکاب جنایت علیه بشریت به‌طور خاص در قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ شدند.

واقعه دوم  برگزاری نشست گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای

ریاست نشست گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای را سناتور جو لیبرمن بر عهده داشت. این نشست امروز سه شنبه ۳ مهرماه همزمان با سخنرانی دونالد ترامپ و سران کشورهای دیگر و همچنین آخوند روحانی در مجمع عمومی ملل متحد برگزار شد.

«برایان هوک»، دستیار ویژه وزیر خارجه آمریکا در امور ایران ( رئیس گروه اقدام علیه ایران) و «عادل الجبیر»، وزیر خارجه ی عربستان در نشست سالانه ی «اتحاد علیه ایران اتمی » حضور داشتند

در حالیکه آخوند حسن روحانی خواستار توسعه ی روابط با عربستان سعودی در دیدار با نخبگــــــان امریکائی شده بود؛ در یکی از پنلهای نشست گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای «یوسف العتبیه»، سفیر امارات در واشنگتن، گفت: «هر بار دست تعامل [به سوی ایران] دراز کردیم، دستمان را رد کردند. دیگر بس است. باید با خشونت ایران مقابله  کنیم.»

در این نشست عادل الجبیر هم همکاریهای رژیم تروریستی با القاعده را بر شمرد و گفت: برجام رفتار ایران را تغییر نداد و در عوض رژیم ایران پول حاصل از برجام را برای جنگ در سوریه صرف کرد.

«برایان هوک»  این نشست گفت: که سیاست کاهــش تحریم‌ها علیه ایران موثر واقع نشده و آمریکا اکنـــــون کارزاری برای فشار بر این کشور ایجاد کرده است. او ضمن غلط خواندن سیاستهای مماشات باند اوباما با این

رژیم گفت :«فرهنگ اهمال» باعث افزایش نفوذ ایران در منطقه شده است و ادامه داد لبنان صحنه بازی ایران است و گفــت «نمی‌توانیم اجازه دهیم ایران در یمن، عراق و سوریـه ،لبنان‌سازی انجام دهد.»

جوزف لیبرمن رئیس نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی هــــم گفت : عمیقا اعتقاد دارم رژیم ایران تهدیدی برای صلح جهانـیاست. توافق هسته ای نه تنها تهدیدات را کم نکرده بلکـه خطرات رژیم در حال کنونی بیشتر شده است. ماموریت ما به عنوان یک نهاد غیردولتی جلوگیری از هستـــه ای شدن ایران است.

لیبرمن همچنین گفت: ارتباط مشخصی بین ایران و کره شمالی دیده می شود، شواهد آن وجود دارد و باید جلوی آن گرفته شود.

اتحاد علیه ایران اتمی برای هر شرکتی که قصد سرمایه گذاری در ایران را دارد، وضعیت تحریم ها علیه ایران را توضیح می دهد و از آنها می خواهد وارد ایران برای سرمایه گذاری نشوند.

همچنین نهادهای مدنی باید نظارت بیشتری بخصوص برسایت های نظامی داشته باشند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy