مقامات امارات اظهارات ایران مبنی بر ارتباط این کشور با حمله تروریستی در اهواز را رد کردند

40
مقامات امارات اظهارات ایران مبنی بر ارتباط این کشور با حمله تروریستی در اهواز را رد کرد
مقامات امارات اظهارات ایران مبنی بر ارتباط این کشور با حمله تروریستی در اهواز را رد کرد

مقامات امارات متحده عربی اظهارات ایران مبنی بر ارتباط این کشور با حمله تروریستی به رژه نظامی در اهواز را رد کردند. پس از احضار کاردار امارات، سه کشور عربی عمان، قطر و کویت حمله اهواز را محکوم کردند.یک مقام بلندپایه امارات متحده عربی روز یکشنبه ۲۳ سپتامبر (اول مهر) اظهارات ایران را درباره اینکه “امارات در آموزش افراد مسلحی دست دارد که به رژه نظامی در اهواز حمله کرده‌اند”، نادرست خواند.

انور قرقاش، وزیر امور خارجه امارات، در توییتی نوشت که “تحریک آشکار از داخل ایران علیه امارات متحده عربی مایه تأسف است و پس از حمله اهواز تشدید شده است”.

قرقاش افزود: «موضع تاریخی امارات در قبال تروریسم و خشونت روشن است و ادعاهای تهران بی‌پایه هستند.»

رژه نیروهای مسلح در اهواز در روز شنبه ۲۲ سپتامبر مورد حمله چهار فرد مسلح قرار گرفت و منجر به کشته شدن دست‌کم ۲۹ نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر شد.مقامات جمهوری اسلامی یک گروه جدایی‌طلب را مسئول این حمله تروریستی دانسته‌اند و “یکی از کشورهای جنوبی خلیج فارس” را متهم به حمایت مالی و تسلیحاتی از عاملان حمله کرده‌اند.

سخنگوی “جنبش عربی آزادیبخش الاحواز” در گفتگویی با بخش فارسی دویچه‌وله گفت این گروه مسئولیت حمله را نمی‌پذیرد، اما “مقاومت ملی الاحواز” مسئولیت حمله را برعهده می‌گیرد و این گروه هم حمله روز شنبه را یک “عمل مشروع” می‌داند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy