زخمهای نمونه برداری زندانی سیاسی آرش صادقی در زندان عفونت کرده

53
آرش صادقی را بدون تکمیل دوره درمان به زندان رجایی شهر بازگردانده شد
آرش صادقی را بدون تکمیل دوره درمان به زندان رجایی شهر بازگردانده شد

کارشکنی و عدم اعزام به موقع آرش صادقی به بیمارستان باعث شده که زخمهای نمونه برداری شده از این زندانی سیاسی دچار عفونت شود. آرش صادقی در وضعیت وخیمی در زندان به سر میبرد.

آرش صادقی که از بیماری سرطان استخوان بدخیم به نام کندروسارکوم رنج می برد؛ وی در وضعیت وخیمی در زندان رجایی‌شهر نگهداری میشود.

آرش صادقی روز ۲۱ شهریور در بیمارستان خمینی مورد جراحی برای نمونه برداری اعزام شد ولی وی را در کمتر از سه روز به زندان بازگرداندند و به همین دلیل محل زخمهای عمل جراحی او عفونت کرده است.

 با وجود اینکه قرار بود آرش صادقی پس از نمونه برداری طبق تجویز پزشکان در بیمارستان بماند اما او را به زندان برگرداندند.

انتقال به زندان او پس از عمل جراحی در حالی صورت گرفت که پزشکان اعلام کرده بودند پس از این جراحی سنگین باید حداقل ۲۵ روز تحت شرایط ویژه بستری باشد تا اگر دچار حمله، عفونت یا تب شد تیم پزشکی سریعا وارد عمل شود.

پس از آن قرار شد که روز شنبه ۳۱ شهریور ماه به بیمارستان اعزام شود اما با کارشکنی مسئولان زندان گوهردشت؛ او را به جای صبح؛ بعدازظهر به بیمارستان اعزام کردند که پزشک معالج، بیمارستان را ترک کرده بود.

به همین دلیل وی بدون نتیجه به زندان بازگردانده شد.

آرش صادقی در بازداشت سال ۸۹ توسط نیروهای لباس شخصی اطلاعات به شدت مورد ضرب و شتم با باتوم قرار گرفت.

در اطلاعات برای اعتراف به مرگ طبیعی مادرش مورد شکنجه قرار گرفته و مامورین اطلاعات دستش را شکستند. وی پس از آزادی در رابطه با وضعیت دستش در حال پیگیری برای درمان دستش بود.

ولی حین دستگیری بعدی همه مدارک پزشکی وی اعم از عکس و ام‌آرآی توسط مامورین اطلاعات‌سپاه ربوده شد.

با وجود تهدید ابتلاء وی به سرطان؛ مسئولان زندان در رابطه با وضعیت وی هیچ عکس العملی نداشته و با عدم رسیدگی پزشکی فشار روی وی را بیشتر کردند.

آرش صادقی توسط دادگاه انقلاب به ۱۹ سال زندان محکوم شد. وی در اعتراض به بازداشت همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی بیش از ۷۰ روز در اعتصاب غذا بود.

وی هم اکنون در سالن فوق امنیتی ۱۰ در زندان رجایی‌شهر بدون کمترین امکانات بهداشتی و غذایی محبوس و در شرایط وخیمی است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy