نرخ دلار یورو و سکه در بازار ارز ایران دوباره بالا گرفت

98
نرخ دلار یورو و سکه در بازار ارز ایران دوباره بالا گرفت
نرخ دلار یورو و سکه در بازار ارز ایران دوباره بالا گرفت

امروز یکشنبه ۱مهر۹۷ دوباره نرخ دلار و سایر ارزها بالاتر رفت. فعالان بازار ارز می‌گویند هر چقدر نرخ دلار گران‌تر می‌شود ،  قیمت پول ملی پایین تر می‌آید و  مردم برای خرید آن بیشتر هول می‌زنند.

آژانس ایران خبر به نقل از ایسنا: بازار ارز بار دیگر شاهد جهش قیمت‌ها بود؛ به طوری‌که نرخ دلار که از صبح با ۱۴ هزار ۵۰۰ تومان و حتی کمتر معاملات خود را شروع کرده بود تا لحظه مخابره این گزارش به ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان هم رسید.

همچنین یورو از حدود ۱۶ هزار و ۹۰۰ تا ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان رشد کرد.

صرافی‌هایی که ارز خدماتی می فروشند و البته تعداشان بسیار محدود است، برای دلار تا ۱۴ هزار ۴۰۰ و یورو تا ۱۷ هزار و ۱۵۰ تومان قیمت‌گذاری کردند.

فعالان بازار دلار فروشان خیابان فردوسی می‌گویند دلیل خاصی برای گرانی امروز دلار وجود نداشت و بیشتر بدون اینکه خبر منفی وجود داشته باشد بازار با رشد قیمت مواجه شد، ما هم نمی دانیم چرا یکباره باید این همه بازار درگیر نوسان باشد.

برخی دلالان می‌گویند جالب اینجاست که هر وقت دلار گران‌تر می‌شود، تقاضا هم برای خرید بالاتر می‌رود. تصور بر این است که بازهم گران‌تر می‌شود برای همین برای آن هول می‌زنند که این افزایش تقاضا قیمت‌ها را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برخی فعالان بازار هم معتقدند اخبار ضد ونقیض درباره مسائل سیاسی و شرایط بین الملل همواره بر بازار اثر داشته و این روزها هم این دست خبرها کم نیست و می‌تواند عامل نوسان باشد.

در مجموع فعالان بازار ارز با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی دقیقی از روزهای پیش روی بازار آزاد نداشته و می‌گویند این بازار تکلیف و منطق ندارد.

امروز قیمت سکه ۱۰۰ هزار تومان بیشتر شد، در حالی که قیمت جهانی طلا با توجه به تعطیلی روز یکشنبه در کشورهای غربی ثابت بود. همچنین قیمت هر مثقال طلا با افزایش حدود ۷۰ هزار تومانی امروز (یکم مهر) به یک میلیون و ۷۶۹ هزار تومان رسید.

سکه تمام چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان خرید و فروش داشت.

 

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy