اعدام عضو سپاه پاسداران شهر مهاباد بجرم جاسوسی و همکاری با حزب دموکرات

145
اعدام عضو سپاه پاسداران شهر مهاباد بجرم جاسوسی و همکاری با حزب دموکرات
اعدام عضو سپاه پاسداران شهر مهاباد بجرم جاسوسی و همکاری با حزب دموکرات

اعدام عضو سپاه پاسداران شهر مهاباد

یکی از اعضای سپاه پاسدارن به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شده است. وی که ارسلان خودکام نام دارد مدتی را در زندان مرکزی ارومیه به اتهام همکاری با احزاب معاند نظام (حزب دموکرات کردستان) به سر برده است. وی عضو سپاه پاسداران شهر مهاباد بوده است.

این عضو سپاه پاسداران شهرستان مهاباد ۴۷ساله و دارای یک پسر ۱۵ساله است وی هم اکنون زیر حکم اعدام است و در زندان مرکزی اورمیه به اسم دریا آخرین روزهای عمرش را سپری میکند!

ارسلان خودکام در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ جهت ماموریتی از طرف سپاه پاسداران از مهاباد به اشنویه مسافرت کرده است وی در این سفر از سوی اطلاعات سپاه بازداشت شد. خودکام مدت سه ماه را تحت بازجویی این نهاد امنیتی و اطلاعات ارومیه سپری کرد و در نهایت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

اتهام اولیه وی که در دادسرا تفهیم شده “همکاری با حزب دمکرات کردستان ایران” عنوان شده که پس از حدود ۶ جلسه محاکمه در دادگاه انقلاب ارومیه پرونده این زندانی امنیتی-سیاسی به شعبه ۳۲ دادگاه نظامی ارومیه ارجاع و نهایتا طی یکماه گذشته بدون داشتن حق وکیل به اتهام “جاسوسی و همکاری با احزاب معاند نظام” به اعدام محکوم شده است.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفته است: “ایشان ۲۲ سال پیش به حزب دمکرات کردستان ایران پیوست و بعد از حدود یک سال به دلایلی از بدنه حزب دمکرات جدا شد و بعد به سپاه پاسداران پیوست.

او حدودا ۱۵ سال را در استخدام سپاه پاسداران در مهاباد سپری کرد اما سپاه پاسداران مدعی است که او در تمام این مدت اسناد و مدارک سپاه را برای ارگان امنیت حزب دمکرات کردستان ایران ارسال کرده است ولی آقای خودکام این ادعا را رد می‌کند”.

به گفته یک منبع نزدیک به وی:او اکنون در بند سه زندان مرکزی ارومیه به سر می‌برد.

خودکام را برای شکنجه روحی و روانی به بند عالی قاتلین و موادی‌ها منتقل کردند و در این بند، زندانیان عادی بدستور حفاظت اطلاعات زندان او را اذیت می‌کنند و به دلخواه به اطاقش حمله‌ور می‌شوند و وسایل‌های او را دور می‌اندازند.

خودکام حتی به خانواده‌اش گفته که چند تن از زندانیان ادرار‌شان را بر روی تختش می‌ریزند و برایش جهنم ساخته اند.

اخذ اعتراف زیر شکنجه و عدم دسترسی به وکیل تعیینی، از موارد نقض حقوق انسانی این زندانی به شمار می‌روند.

در زندانهای قرون وسطایی از شیوه های کثیفی برای اعتراف گیری زندانیان استفاده میکنند یکی از این شیوه ها استفاده از تخت قیامت است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy