اعدام جمعی ۹جوان زیر ۲۳سال در زندان عادل‌آباد شیراز

63
اعدام جمعی 9جوان زیر 23سال در زندان عادل‌آباد شیراز
اعدام جمعی 9جوان زیر 23سال در زندان عادل‌آباد شیراز

اعدام جمعی در زندان عادل‌آباد شیراز

صبح امروز اعدام جمعی ۹جوان کمتر از ۲۳سال در زندان عادل آباد شیراز به اجرا در آمد. سازمان حقوق بشر ایران با تایید این خبر نوشت ۹ زندانی که با اتهام تجاوز به عنف به اعدام محکوم شده بودند در زندان عادل آباد شیراز بصورت گروهی اعدام شدند.

این پرونده شاکی نداشت و خانمی که شاکی پرونده بود شکایت خود را پس گرفته است ولی مقامات به آن توجهی نکرده و مصر به اعدام این جوانان بودند و کارشان را امروز تمام کردند.

حکم این اعدام جنایتکارانه را قبلا تسنیم در ۱۹شهریور انعکاس داد و نوشت۹ متجاوز به عنف در استان فارس اعدام می‌شوند.

بی خبری از جزییات بازداشت

از تاریخ بازداشت و جزئیات مراحل رسیدگی به پرونده این نه زندانی اطلاعاتی منتشر نشده است ولی سوابق این خبر در رسانه‌های داخل ایران نشان میدهد که اسامی متهمان این پرونده عبارت است از؛ عبدالخالق صفایی، علی اکبر حقیقی، علی شاه علیان، حمیدرضا صفایی، بهنام روستایی، احسان صفایی، محمدرضا صفایی، داوود زارعی و مهدی زمانی.

در توضیحات این خبر آمده است که این نه نفر پس از ورود شبانه به یک باغ ویلایی در اطراف یکی از شهرستان‌های استان فارس یک زن را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند، ولی در سوابق این خبر در رسانه‌های داخلی ذکر شده بود که زنان مورد تجاوز قرار گرفته سه نفر بودند ولی دوتن از ایشان حاضر به شکایت نشدند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy