اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زن و مرد در زندانهای ایران به ۲۱نفر رسید

26
اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زن و مرد در زندانهای ایران به ۲۱نفر رسید
اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زن و مرد در زندانهای ایران به ۲۱نفر رسید

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی

تداوم اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زن و مرد در زندانهای ایران و سکوت مقامات قضایی در برابر اعتصاب غذای بیش از بیست و یک زندانی سیاسی-عقیدتی در زندان‌های مختلف.

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی شامل ۱۸ درویش گنابادی در زندان فشافویه و نسرین ستوده و فرهاد میثمی در زندان اوین و مهین تاج احمدپور در زندان تنکابن میباشد.

در حال حاضر هیجده تن از دراویش گنابادی در زندان تهران بزرگ، نسرین ستوده و فرهاد میثمی در زندان اوین تهران و مهین‌تاج احمدپور در زندان تنکابن در اعتراض به نقض حقوق قانونی، در اعتصاب غذا هستند.

وضعیت جسمی زندانیان

هیچکدام زندانیان سیاسی زن و مرد از وضعیت جسمی مناسبی برخوردار نیستند. نسرین ستوده که از روز ۳ شهریور۹۷ در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده دچار ضعف و سرگیجه شده و فرهاد میثمی نیز با وجود افت فشار و ضعف عمومی از پذیرش سرم خودداری می‌کند.

نسرین ستوده، او تا کنون بارها در زندان اوین دچار سرگیجه شده و یک بار به دلیل ضعف و عدم تعادل جسمی از پله های بند سقوط کرده است.

فرهاد میثمی، پزشک و فعال مدنی ۴۸ ساله که نهم مرداد به اتهام اعتراض به حجاب اجباری بازداشت و زندانی شده نیز از زور دهم مرداد اعلام اعتصاب غذا کرده است. این فعال مدنی از دوستانش خواسته است تا برای شکستن اعتصاب غذا، تقاضا نکنند و به جای آن از مطالبه او یعنی رویه قضایی عادلانه حمایت کنند.

مادر این زندانی سیاسی نیز در پاسخ به مقامات قضایی گفته است هرگز از فرزندش نخواهد خواست به اعتصاب غذا پایان دهد.

وضعیت جسمی ۱۸ درویش گنابادی در زندان تهران بزرگ نیز نامناسب است آنان از چکاپ روزانه نیز محرومند.

 وضعیت جسمی ظفرعلی مقیمی از همه وضعیت نگران کننده‌تری دارد. صالح‌الدین مرادی، محمدرضا درویشی، علی بلبلی، عباس دهقان، علی‌ محمدشاهی، مجتبی بیرانوند، حیدر تیموری، مجید یاراحمدی، سعید سلطانپور، بابک تقیان، احسان ملک‌محمدی، سخاوت سلیمی، رضا باوی و اکبر داداشی نام تعداد دیگری از دراویش گنابادی است که در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زده اند و نیاز به رسیدگی پزشکی دارند.

علاوه بر بیست زندانی سیاسی-عقیدتی در تهران، مهین‌تاج احمدپور، زن دستفروش محبوس در زندان نشتارود تنکابن از ۱۹ شهریور در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی، مانع‌تراشی مسئولین در استفاده وی از تلفن زندان و تهدید شدن به بازکردن پرونده جدید دست به اعتصاب غذا زده است.

این زندانی سیاسی به دلیل شرکت در اعتراضات دی ماه ۹۶ بازداشت و زندانی شده است.

سکوت مقامات قضایی در حالی ادامه دارد که بی‌توجهی مقامات قضایی به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در مواردی به از دست دادن سلامتی زندانیان سیاسی و حتی مرگ آنان منجر شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy