درخواست ۳۴۰ نفر از فعالان مدنی برای پایان اعتصاب غذای خانم نسرین ستوده

21
درخواست ۳۴۰ نفر از فعالان مدنی برای پایان اعتصاب غذای خانم نسرین ستوده
درخواست ۳۴۰ نفر از فعالان مدنی برای پایان اعتصاب غذای خانم نسرین ستوده

 ۳۴۰ نفر  از فعالین مدنی وسیاسی از خانم نسرین ستوده وکیل دادگستری خواستند که به اعتصاب غذای خویش پایان دهند.

آژانس ایران خبر به نقل از دویچه وله – نسرین ستوه وکیل و فعال حقوق‌بشر از سوم شهریور در زندان دست به اعتصاب غذا زده است. ۳۴۰ نفر از فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی در نامه‌ سرگشاده‌ای خطاب به نسرین ستوده خواهان پایان اعتصاب غذای او شدند.

فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی ایران تأکید دارند که سلامت تلاشگرانی چون نسرین ستوده «تضمینی بر تداوم مبارزه مدنی» است.

نسرین ستوده از سوم شهریور ما در اعتراض به «بازداشت و فشارهای قضایی متعدد بر خانواده، بستگان و دوستان» خود دست به اعتصاب غذا زده است.

نسرین ستوده ۲۳ خرداد در منزل خود بازداشت و روانه زندان شد. هنگام بازداشت به نسرین ستوده گفته شد که «بابت حکم ۵ سال حبس تعزیری بازداشت شده» است. اما پس از حضور در دادسرای مستقر در اوین برای او روشن شده که وکالت پرونده «دختران انقلاب» و دیگر فعالیت‌های حقوق بشری چون عضویت در انجمن لغو مجازات اعدام علت بازداشت او بوده است.

فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی در نامه سرگشاده خود تأکید کرده‌اند: «آنچه از سوی دستگاه قضایی و امنیتی به عنوان اتهام به او نسبت داده شده است، از عضویت در کارزار لغو گام به گام اعدام تا اعتراض به حجاب اجباری، نه تنها جرم نیست که از هدف‌های والای مبارزه مدنی و خشونت پرهیز جامعه ما است.»

در این نامه با اشاره به اعتصاب غذای تعداد دیگری از زندانیان سیاسی و عقیدتی تأکید شده که «مسئولیت حفظ سلامتی و جان یکایک این زندانیان متوجه دستگاه قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی است».

نویسندگان این نامه مسئولیت خود به مدافع حقوق بشر را «فشار بر دستگاه قضایی برای برآوردن خواست های به حق زندانیان و تلاش برای حفظ سلامتی یکایک آنها» خوانده‌‌اند.

از جمله زندانیانی دیگری که در اعتصاب غذا به سر می‌برد می‌توان به فرهاد میثمی، فعال مدنی اشاره کرد که از دهم مردادماه در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy