افزایش قیمت دلار و سکه در بازار ارز تهران – گزارش لوموند

135
افزایش قیمت دلار و سکه در بازار ارز تهران - گزارش لوموند
افزایش قیمت دلار و سکه در بازار ارز تهران - گزارش لوموند

قیمت دلار و سکه  امروز ۲۸شهریور۹۷ در بازار تهران افزایش یافت؛ به طوری که سکه با قیمت ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان و دلار ۱۴ هزار و ۳۹۱ تومان فروخته شد.

خبر آنلاین نوشت: سکه امامی امروز در بازار تهران ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان، سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۵۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان، ربع‌سکه یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۴۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز در بازار بدون تغییر ماند و با قیمت ۳۹۴ هزار و ۳۲۰ تومان به فروش رفت. قیمت دلار نیز در بازار ۲۶ تومان، یورو ۶۸ تومان، پوند ۶۴ تومان، درهم امارات ۱۳ تومان و یوان چین ۵ تومان افزایش قیمت داشت.

بر این اساس، دلار در بازار ۱۴ هزار و ۳۹۱ تومان، یورو ۱۶ هزار و ۸۲۱ تومان، پوند انگلیس ۱۸ هزار و ۹۱۴ تومان، درهم امارات ۳ هزار و ۹۱۴ تومان، لیر ترکیه ۲ هزار و ۲۶۸ تومان و یوان چین ۲ هزار و ۹۲ تومان بود.

روزنامه لوموند در این رابطه مینویسد: ریال ایران هم‌چنان به سرعت ارزش خود را در برابر دلار از دست می‌دهد. پیامدهای وخیم اعمال تحریمهای آمریکا بر رژیم ایران به‌خوبی در این کشور محسوس است.

از ۶اوت گذشته تعلیق نقل و انتقالات مالی و واردات کالاهای ضروری و اعمال مجازات بر صنعت اتومبیل و هواپیمایی تجاری آغاز شد.

حسن روحانی اطمینان داده است که بحران بازار ارز در ایران برطرف شده اما پول ملی ایران ریال، هم‌چنان به سرعت ارزش خود را در برابر دلار از دست می‌دهد.

یکشنبه گذشته ۲۵شهریور قیمت دلار آمریکا ١٤٣هزار بود، در حالیکه قیمت یک دلار آمریکا در فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی ٤٠هزار ریال بود، بنابراین ارزش ریال در طول این مدت ٧٢درصد کاهش یافته است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy