در گزارشی تکان‌دهنده علت نازایی زنان و سرطان جوانان روستا مشخص شد

119
در گزارشی تکان‌دهنده علت نازایی زنان و سرطان جوانان کزاز مشخص شد
در گزارشی تکان‌دهنده علت نازایی زنان و سرطان جوانان کزاز مشخص شد

آژانس ایران خبر : روزنامه ایران در یک گزارش تکان‌دهنده از سرطان جوانان، شیوع بیماری لاعلاج در کنار یک نیروگاه در روستایی به نام کزاز نشان نوشته است که:  ۸۰ درصد مردم در اینجا سرطان دارند!

مردم روستای کزاز شازند در محاصره لوله‌های سر به فلک کشیده پالایشگاه نفت، پتروشیمی و نیروگاه حرارتی گیر افتاده‌اند. پیشرفتی که برای آنها چیزی جز سرطان، ناراحتی‌های پوستی عجیب و غریب، جنین‌های بدون قلب و نازایی به ارمغان نیاورده است.

این روستای هزار و ۹۰۰ نفری در ۲۰ کیلومتری اراک بوی زندگی نمی‌دهد. به قول عبدالله از اهالی کزاز: «اگر باور نمی‌کنید که پالایشگاه این بلا را سر ما آورده و ما دروغ می‌گوییم، یک بار یونجه و چند شاخه انگور ببرید آزمایش تا بفهمید چرا زنان ما نازا شده‌اند و جوانان ما سرطان می‌گیرند.»

عبدالله جعفری سریع از مغازه بیرون می‌آید و انگشت‌های تاول زده‌اش را در آفتاب تند ظهر جلوی صورتم می‌گیرد تا جواب همه سؤالاتم را بگیرم:

«اینجا ۸۰ درصد مردم سرطان دارند. این دست‌های من هم به خاطر پالایشگاه اینجوری شده، دیگر پرسیدن ندارد. پسر ۴ ساله‌ام ناراحتی پوستی گرفته؛ پوستش مثل چرم شده، دانه دانه می‌شود اما صدای ما که به گوش کسی نمی‌رسد.»

با دادهای دردآلود عبدالله چند نفری از خانه‌ها بیرون می‌آیند و هر کدام آماری از تعداد سرطانی‌ها و مرگ و میر روستا می‌دهند.

یکی از ۳۵ کودک استثنایی می‌گوید و دیگری از مرگ چند زن و مرد سرطانی در ۴۰روز اخیر.

یکی از آب آلوده می‌گوید و دیگری از یونجه‌هایی که به دست می‌چسبند.

همه چیز در بدترین حالت ممکن است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy