شركت هواپیمایی بریتانیایی «بریتیش ایرویز»پروازهای خود به تهران را از روز ۲۲ سپتامبر جاری متوقف می‌کند

35
شركت هواپیمایی بریتانیایی «بریتیش ایرویز»پروازهای خود به تهران را از روز 22 سپتامبر جاری متوقف می‌کند
شركت هواپیمایی بریتانیایی «بریتیش ایرویز»پروازهای خود به تهران را از روز 22 سپتامبر جاری متوقف می‌کند

شركت هواپیمایی بریتانیایی «بریتیش ایرویز» اعلام کرد که پروازهای خود به تهران را از روز ۲۲ سپتامبر جاری متوقف می‌کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت «بریتیش ایرویز» شامگاه یکشنبه ۱۶ سپتامبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که روز ۲۲ سپتامبر، یک پرواز مستقیم از لندن پاینخت بریتانیا به تهران پایتخت ایران خواهد رفت و روز ۲۳ سپتامبر آخرین پرواز از تهران به لندن خواهد رفت.

این شرکت دلیل متوقف کردن پروازهای مستقیم میان لندن و تهران را «عدم توجیه اقتصادی» عنوان کرد.

شرکت‌های هواپیمایی که با یاران تعامل می‌کنند، به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سوی واشینگتن علیه تهران زیر فشار قرار دارند. سقوط ارزش پول ملی ایران هم باعث شده توانایی ایرانیان برای سفر کاهش یابد.

ماه مه گذشته دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، ضمن اعلام خروج کشورش از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) فرمان از سرگیری تحریم‌های هسته‌ای علیه تهران را صادر کرد.

بیشتربخوانید

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، روز جمعه ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ یک شرکت هواپیمایی تایلندی را به دلیل همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان ایران، تحریم کرد.

در بیانیه‌ای که وزارت امور خزانه‌داری آمریکا روز جمعه منتشر کرد آمده است که شرکت «مای آوییشن» تایلند که مقر آن در بانکوک است، تحریم شد. این شرکت، به شرکت هواپیمایی ماهان که با سپاه پاسداران ایران در ارتباط است، ارتباط داشته و به این شرکت خدمات حمل و نقل بار و مسافر عرضه کرده است.

شرکت‌های هواپیمایی ایران و از جمله شرکت ماهان متهم هستند که اقدام به حمل و نقل پیکارجویان ایرانی به سوریه، برای حمایت از بشار اسد، رئیس‌جمهوری این کشور می‌کنند. وزارت خزانه‌داری آمریکا، سوریه را کشوری توصیف کرد که شهروندان آن کشته، رانده شده و مورد «رفتارهای وحشیانه» قرار می‌گیرند.

در نتیجه تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، شهروندان این کشور از ارتباط با شرکت مای آوییشن منع شده و دارایی‌های این شرکت بلوکه می‌شوند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy