دستگیری با ایجاد وحشت، جلوگیری از تحصیل فشار روزافزون بر هموطنان بهایی

71
دستگیری با ایجاد وحشت، جلوگیری از تحصیل فشار روز افزون بر هموطنان بهایی
دستگیری با ایجاد وحشت، جلوگیری از تحصیل فشار روز افزون بر هموطنان بهایی

شقایق ذبیحی از هموطنان بهایی، به دلیل باور به آئین بهاییت از دریافت مدرک مقطع کاردانی و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر محروم شد!

پیش از این هم ٤٥ شهروند بهائی در شهرهای مختلف ایران پس از قبولی در کنکور سال ۹۷ به بهانه “نقص پرونده” و بدلیل بهائی بودن از انتخاب رشتە و ورود به دانشگاه محروم شده اند.

همچنین طی دو روز گذشته چهار تن از هموطنان بهایی به نامهای: نوید بازماندگان و همسرش بهاره قادری، الهه سمیع‌زاده و احسان محبوب راه‌وفاتوسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شدند. سه نفر از این هموطنان مظلوم در شیراز بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شده اند و نفر چهارم در روز ۲۵ شهریور توسط وزارت اطلاعات بازداشت و به اداره اطلاعات این شهر منتقل شده است.

بنا به گزارشات موثق آقای نوید بازماندگان در کلاس درسی خود مورد بازداشت و بازجویی قرار گرفته اند و مامورین ساعت ۶ عصر روز گذشته به کلاس روانشناسی آقای نوید بازماندگان وارد شدند و در حالی که از همه فیلم‌برداری می‌کردند، ایشان را در اتاقی دیگر مورد پرس‌وجو قرار داده و کارت‌های شناسایی، کیس کامپیوتر، فلش و گوشی‌های تلفن همراه، پسورد گوشی‌ها و ایمیل‌های سایر افراد را نیز از آنها گرفته‌اند. از تمام افرادی که حضور داشتند فرم اطلاعات شخصی کاملی را گرفتند و سپس در فرمی دیگر تمام اطلاعات شخصی و کاری آقای بازماندگان را از تک تک حاضرین گرفتند.

پس از آن برگه‌ای را به آنها دادند و بدون اجازه به قرائت آن فقط خواستند امضا و اثر انگشت بزنند.

در انتها با بردن آقای بازماندگان، به بقیه‌ی حاضرین گفتند که ۱۰ دقیقه پس از رفتن ما محل را ترک کنید.

پس از آن نوید بازماندگان را به منزلش برده و پس از تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی، بهاره قادری همسر نوید بازماندگان را نیز بازداشت و همراه با وی به مکان نامعلومی منتقل کردند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy