با حمله موشکی به انبار جدید مهمات ایران در سوریه دهها پاسدار کشه شد

112

شب گذشته ۲۴شهریور ۹۷ حمله موشکی اسراییل به انبار مهمات ایران در سوریه دهها پاسدار را کشت.

حمله موشکی اوایل شنبە شب اسراییل بە انبار مھمات و مرکز گردان اصلی سپاە قدس در فرودگاە دمشق باعث کشتە و زخمی شدن تعداد قابل توجھی از پاسداران نظام شدە است. منابع خبری میگویند بخش اورژانس بیمارستان جمھوری دمشق بدلیل کشتە و زخمیھای سپاە قدس بە روی مردم عادی بستە شدە است.

به گزارش تلویزیون العربیه ۲۴شهریور۹۷فرودگاه بین‌المللی دمشق شنبه شب هدف حمله موشکی قرار گرفت. رامی عبدالرحمان سخنگوی دیدبان حقوق‌بشر سوریه مستقر در لندن گفت: این حمله یک انبار مهمات متعلق به نیروهای رژیم ایران یا حزب‌الله لبنان در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق را هدف قرار داده‌است. اخیراً تسلیحات نظامی تازه‌یی به این انبار انتقال یافته بود.

هفته گذشته اسراییل اعلام کرد در دو سال اخیر بیش از ۲۰۰بار مواضع و انبارها و ستونهای متعلق به رژیم ایران و شبه‌نظامیان آن را هدف حملات هوایی و موشکی قرار داده است.

پیش از این دیدبان حقوق‌بشر سوریه مستقر در لندن روز ۱۳شهریور ۹۷اعلام کرده بود صدای انفجارهایی در منطقه میان مصیاف و وادی العیون در نزدیکی شهر حما بگوش رسیده است.

منابع مطلع به دیدبان حقوق‌بشر سوریه گفتند انفجارهایی که اطراف شهر بانیاس در حومه استان ساحلی «طرطوس» و بلندیهای «مصیاف»در حومه غربی استان حما را لرزانده است مربوط به تهاجم به تأسیسات نظامی رژیم ایران بوده که در آن خسارات مادی و انسانی را نیز درپی داشته است.

منطقه مورد تهاجم در نزدیکی پالایشگاه بانیاس در منطقه «دیر البشل» قرار دارد. این اولین باری است که بانیاس هدف تهاجم موشکی قرار می‌گیرد. شاهدان گفتند که پس از تهاجم آمبولانس‌ها به منطقه مورد اصابت رفته‌اند و ستونهای دود نیز در منطقه دیده شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه ۱۳شهریور ۹۷نوشت جنگنده‌های اسراییلی که از ارتفاع بالایی در آسمان لبنان پرواز می‌کردند چندین موشک به منطقه «وادی العیون» در سوریه واقع در حومه استان حما شلیک کردند که در اثر آن دست کم یک نفر کشته شد.

پایگاه خبررسانی العربیه به‌نقل از دیدبان حقوق‌بشر سوریه نوشت سه‌شنبه شب مواضع نظامی رژیم ایران در استانهای حما و طرطوس در سوریه هدف تهاجم موشکی اسراییل قرار گرفت.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy