خانواده ثریا خدری بازداشتی در دست نیروهای امنیتی بشدت نگران هستند

70
خانواده ثریا خدری بازداشتی در دست نیروهای امنیتی بشدت نگران هستند
خانواده ثریا خدری بازداشتی در دست نیروهای امنیتی بشدت نگران هستند

از ثریا خدری از فعالین مدنی و عضو موسسه خیریه روجیار کردستان که چند روز پیش توسط نهادهای امنیتی دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شده بود هیچ خبری در دست نیست.

این دستگیری پس از اعتصاب سراسری کردستان به عمل آمده است وقتی که نتوانستند از اعتصاب سراسری مردم کردستان جلوگیری کنند به دستگیری فعالین روی آورده اند. در اعتصاب سراسری کردستان بیش از ۲۵شهر کردی در اعتراض به اعدام جنایتکارانه رامین حسین پناهی، زانیارمرادی و لقمان مرادی و همچنین حمله موشکی جنایتکارانه به مقرات حزب دموکرات کردستان صورت گرفته بود.

وقتی نتواستند اعتصاب سراسری کردستان را متوقف کنند، به جان فعالان افتاده اند!

 

ثریا خدری از فعالان مدنی ساکن سنندج توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

روز پنج‌شنبه ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۷، ثریا خدری فعال مدنی ساکن سنندج و عضو موسسه خیریه روجیار کردستان، از سوی نهادهای امنیتی سنندج بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

تا این لحظه از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروند کُرد هیچ اطلاعی در دست نیست و خانواده این فعال مدنی در نگرانی از وضعیت وی بسر می برند.

گزارش شده، “ماموران امنیتی بدون در دست داشتن حکم قضایی این فعال مدنی را بازداشت کردند.”

روز چهارشنبه ۲۱ شهریور در پی برگزاری اعتصاب عمومی در برخی شهرهای کردنشین ایران در اعتراض به اعدام سه زندانی سیاسی کُرد زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی و همچنین حمله موشکی سپاه پاسداران به احزاب کُردی، شماری از شهروندان مناطق کردنشین در سه استان کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

بر اساس گزارش های منتشر شده توسط برخی از وب سایت‌های حقوق بشری بازداشت‌ فعالان‌ مدنی کُرد در دیگر شهرهای کردنشین از سوی نیروهای امنیتی ادامه دارد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy