بلومبرگ : ذخیره سازی نفت ایران در روی آب بی نتیجه است

63
بلومبرگ : ذخیره سازی نفت ایران در روی آب بی نتیجه است
بلومبرگ : ذخیره سازی نفت ایران در روی آب بی نتیجه است

خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ نوشت رژیم ایران برای مقابله با تحریم نفتی ترامپ: ذخیره سازی نفت روی خلیج فارس را از سر گرفته است.

این خبرگزاری عقیده دارد با نزدیک شدن دومین مرحله از تحریم های نفتی که در ماه نوامبرآینده شروع خواهد شد ذخیره سازی های جدید نفتی ایران نشان می دهد که تحریم های جدید آمریکا که دولت ترامپ آنرا اعمال کرده تاثیرات خود را گذاشته است.

بلومبرگ پنج کشتی نفت کش را دست کم در نزدیکی سواحل ایران طی دو هفته اخیر رصد کرده است.

رژیم ایران ذخیره سازی نفت در دریا را پیش از برداشته شدن مجازاتهای اقتصادی ناشی از توافق اتمی در سال ۲۰۱۵ تجربه کرده بود.

بلومبرگ گفت نفت کش های ایران تنها می توانند مقدار کمی نفت که تنها نیاز چند هفته را برطرف می کنند دخیره کنند در حالی که این رژیم در سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ روزانه میلیونها بشکه نفت را به منطقه می فرستاد تا در دریا ذخیره شود.

بر خلاف اینکه نفت کش های رژیم ایران کم اند ولی با نزدیک شدن مرحله دوم تحریم های آمریکا انتظار می رود که این رژیم در نظر داشته باشد که نفت خامش را در دریا ذخیره کند چیزی که چالش های زیادی را برای خریداران آن ایجاد می کند!

بلومبرگ گفت خریدارانی مانند فراسنه و کره جنوبی و غیره در عمل شروع به کاهش خرید نفت ایران کرده اند.

اغلب مشتری های بزرگ ایران در ماه اوت مقدار کمتری نفت را در مقایسه با ماه اوریل از این رژیم خریدند.

رئیس استراتژی بازار کالا در بانک بی ان بی پاری با هاری شیلینگوریان گفت می توانیم انتظار داشته باشیم که ماه آینده در شرابط تاثیرات افزاینده تحریم های آمریکا بر روی رژیم ایران ذخیره سازی نفت در دریا توسط این رژیم افزایش پیدا کند.

دولت ترامپ اعلام کرد که قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند تا این رژیم از درآمدهایی که برای موشک سازی و حمایت از تروریسم جهت بی ثباتی منطقه استفاده می کند محروم شود.

امریتا سین تحلیل گر شرکت متخصص انرژی گفت صادرات ایران بسرعت کاهش پیدا خواهد کرد و اشاره کرد که میانگین محموله های نفتی ایران در ماه سپتامبر به یک و نیم میلیون بشکه در روز خواهد رسید در حالیکه پیش از ماه مه صادرات نفت این رژیم نزدیک به ۲ و هشت دهم میلیون بشکه در روز بود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy