آرش صادقی تحت عمل جراحی قرار گرفت/ گزارشی از آخرین وضعیت وی

49
آرش صادقی تحت عمل جراحی قرار گرفت/ گزارشی از آخرین وضعیت وی
آرش صادقی تحت عمل جراحی قرار گرفت/ گزارشی از آخرین وضعیت وی

آرش صادقی فعال حقوق بشر محبوس در بند که سرطان بدخیم “کندروسارکم” وی پیش‌تر از سوی پزشکان به تایید رسیده بود، جهت مداوا تحت عمل جراحی قرار گرفته و نیازمند مراقبت های ویژه است. باوجود مشکلات این زندانی، مسئولان اعلام کرده‌اند که وی برای روز شنبه به زندان منتقل می‌شود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آرش صادقی فعال حقوق بشر محبوس در زندان رجایی شهر کرج در اواخر تیرماه گذشته جهت رسیدگی به وضعیت پزشکی خود به بیمارستان منتقل و روز شنبه مورخ سوم شهریور‌ماه ۹۷ ابتلا به سرطان وی از سوی پزشکان تایید شد.

این کنشگر مدنی در بیمارستان جهت درمان سرطان بدخیم “کندروسارکم” ناحیه بازو ترقوه تحت عمل جراحی قرار گرفته و هم‌اکنون نیازمند مراقبت های ویژه است، با این وجود مسئولان زندان مصمم هستند که وی را در روز شنبه به زندان منتقل کنند.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای صادقی در گفتگو با گزارشگر کمپین گفت: “آرش بعد از برداشتن غده بدون استراحت شنبه به زندان بازگردانده خواهد شد در حالی که حالش خوب نیست و درمان قطعیش معلوم نیست چون غده باید بیوبسی شود تا بتوانند به جایش پروتز یا درمان دیگری جایگزین کنند”.

این منبع در ادامه گفت:”این انتقال درست نیست چون درمان آرش هنوز قطعی نشده و قسمتی از تومور رو بریدن و برای آزمایش بردند”.

کندروسارکوما پکی از شایع ترین تومور اولیه بدخیم استخوانی در سنین نسبتا جوانی است که در آن سلولهای بدخیم غضروف ساز تولید تومور می کنند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy