نزدیک شدن طوفان فلورنس به سواحل شرقی آمریکا که می تواند قوی ترین طوفان در سه دهه اخیر باشد

20
نزدیک شدن طوفان فلورنس به سواحل شرقی آمریکا که می تواند قوی ترین طوفان در سه دهه اخیر باشد
نزدیک شدن طوفان فلورنس به سواحل شرقی آمریکا که می تواند قوی ترین طوفان در سه دهه اخیر باشد

با نزدیک شدن طوفان فلورنس به سواحل شرقی آمریکا که می تواند قوی ترین طوفان در سه دهه اخیر باشد، دستور تخلیه بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در مناطق ساحلی در کارولینای جنوبی و شمالی صادر شده است.

مرکز هواشناسی ملی آمریکا می‌گوید، فلورنس با سرعتی معادل ۲۲۵ کیلومتر در ساعت به سواحل دو ایالت کارولینای شمالی و جنوبی خواهد رسید.

این مرکز همچنین به بیش از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر که در مسیر حرکت طوفان فلورنس در سواحل شرقی آمریکا زندگی می کنند، هشدار داده است.

طبق این گزارش از هم اکنون شماری از خطوط هوایی پروازهای خود را در روزهای پنجشنبه وجمعه به شهرهایی که در مسیر طوفان فلورنس قرار دارند، لغو کرده‌اند.

آسوشیتدپرس می‌گوید در بیش از ۴۰ شهر در مسیر طوفان فلورنس در ایالت های کارولینای شمالی و جنوبی از روز چهارشنبه دادگاهها تعطیل خواهند بود.

مقام های دولت آمریکا از آمادگی برای مقابله با پیامدهای طوفان فلورنس خبر داده‌اند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا تصریح کرده است: ما کاملا آماده هستیم. این طوفان، طوفانی بزرگی خواهد بود. ما طی سال‌های اخیر چنین طوفانی شاهد نبوده‌ایم.

در همین حال تصاویر تلویزیونی از صف‌های طولانی خودروها در مقابل پمپ بنزین‌ها در شهرهای ساحلی کارولینای شمالی و جنوبی منتشر شده است.

روی کوپر، فرماندار کارولینای شمالی در گفت وگو با «سی ان ان» تاکید کرد، طوفان فلورنس سراسر ایالت را تحت تاثیر قرار می دهد و ما همچنان مسیر این طوفان را زیر نظر داریم.

وی از مردم در شهرهای ساحلی خواسته است که با مقام‌های محلی همکاری کرده و به هشدارهای امنیتی توجه کنند.

مرکز ملی طوفان آمریکا نیز اعلام کرده است که فلورنس همراه با باد و باران شدید به سواحل شرقی آمریکا خواهد رسید و احتمالا سیل گسترده در پی خواهد داشت.

این مرکز تایید کرده است: فلورنس به هنگام در نوریدن شرق آمریکا در روز پنجشنبه طوفان بسیار خطرناکی خواهد بود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy