شمار مردم گرسنه در سراسر جهان رو به افزایش است

12
شمار مردم گرسنه در سراسر جهان رو به افزایش است
شمار مردم گرسنه در سراسر جهان رو به افزایش است

بنا بر گزارش جدید وضعیت تغذیه و امنیت غذایی در جهان منتشر شده در روز سه‌شنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی، شمار مردم گرسنه در سراسر جهان رو به افزایش است و این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۸۲۱ میلیون نفر رسیده که یک نهم از کل جمعیت جهان می‌شود.

از این تعداد ۵۱۵ میلیون نفر در آسیا، ۲۵۶.۵ میلیون نفر در آفریقا و ۳۹ میلیون نفر در آمریکای لاتین و کارائیب زندگی می‌کنند.

این گزارش که با همکاری نهادهای مختلفی از جمله سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، صندوق كودكان سازمان ملل (یونیسف)، برنامه جهانی غذا و سازمان جهانی بهداشت تهیه شده بر این نکته تاکید دارد که گرسنگی در سه سال گذشته بطور قابل توجهی افزایش یافته و سطح آن به دهۀ گذشته بازگشته است.

این گرسنگی روزافزون انواع مختلف سوء‌ تغذیه از جمله توقف رشد کودکان را منجر شده و سلامت صدها میلیون نفر را در معرض خطر قرار داده است.

وضعیت در آمریکای جنوبی و بسیاری از مناطق آفریقا بدتر شده اما به نظر می‌رسد که سوء تغذیه که مشخصه آسیا بود، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

تغییرات آب و هوایی که بر الگوهای بارندگی در کشورها و فصول کشاورزی تاثیر گذاشته و افزایش میزان سیل‌ها و خشکسالی‌ها، در کنار مشکلات اقتصادی کشورها و بحران‌های سیاسی از دلایل اصلی افزایش میزان گرسنگی در جهان است.

گرسنگی باعث کاهش رشد بیش از ۱۵۱ میلیون کودک زیر پنج سال در سال ۲۰۱۷ میلادی شده است و به این ترتیب این کودکان کوتاهتر از حد نرمال هستند. در آسیا از هر ۱۰ کودک زیر پنج سال، یک کودک دچار کم وزنی است؛ این رقم در آمریکای لاتین و کارائیب یک کودک در هر ۱۰۰ کودک است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy