محکومیت خلبان منتقد به عدم امنیت پرواز به زندان و ۴۰میلیون تومان جریمه

61
محکومیت خلبان منتقد به عدم امنیت پرواز به زندان و 40میلیون تومان جریمه
محکومیت خلبان منتقد به عدم امنیت پرواز به زندان و 40میلیون تومان جریمه

کاپیتان امین امیرصادقی خلبان منتقد که در یک برنامه تلویزیونی وضعیت خطرناک ایمنی پرواز شرکتهای هواپمایی حکومتی را افشا کرده بود، توسط آخوندها به یک سال زندان و ۴۰میلیون تومان جریمه محکوم شد!

بیشتر بخوانیم

ماجرای بازداشت خلبان منتقد به وضعیت ایمنی هواپیماها بود که دریک برنامه تلویزیونی ازعدم امنیت پرواز انتقاد کرده بود.

خلبان امین امیرصادقی روز یکشنبه از طریق پخش زنده اینستاگرام از بازداشت خود توسط کلانتری ۱۱۱ هفت چنار خبر داد و از این که «برای جان مردم» او را بازداشت می‌کنند، اظهار تاسف کرد. آقای امیرصادقی درباره جزئیات اتهامش هیچ توضیحی نداد و این ویدئوی کوتاه با ضبط گوشی موبایل توسط مامور نیروی انتظامی به پایان رسید.

این خلبان منتقد  به عنوان مثال توضیح داده بود که او تجربه سه هفته پرواز بدون ترمز شماره ۳ را داشته است. به دلیل این که مسئولان فنی به جای تعمیر کردن ترمز، سیستم هشدار عدم پرواز را غیرفعال می‌کنند.

کاپیتان امیرصادقی همچنین درعدم امنیت پرواز هواپیماها گفت که او و چند خلبان دیگر از این اجبار سرپیچی کرده‌اند و حاضر به پرواز با هواپیماهای غیرایمن نشده‌اند.

حضور امین امیرصادقی در برنامه زنده تلویزیونی پس از افشاگری‌های او در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت و آقای امیرصادقی در این برنامه گفت که او تا پایان سال با شرکت هوایی سپهران به عنوان خلبان قرارداد دارد. پیش از این در برخی شبکه‌های اجتماعی از او به عنوان «خلبان اخراجی» نام برده می‌شد.

بر طبق آمار «شبکه امنیت پرواز» خطوط هوایی ایران از سال ۱۹۸۹ میلادی شاهد ۳۱ سانحه هوایی مرگبار بوده است. در مقایسه خطوط هوایی بریتانیا در این دوره تنها دو سقوط هوایی را تجربه کرده است.

روز ۲۶تیر ۹۷ خبر آنلاین نوشت او سه ساعت بعد با وساطت رشیدپور آزاد شد تسنیم وابسته به سپاه پاسداران مینویسد خبرهای آزادی صادقی صحت ندارد و وکیل مدافع شرکت هواپیمایی سپهران گفته است:

آزادی متهم امین امیر صادقی کارآموز کمک‌خلبانی اخراجی با ضمانت رشیدپور به هیچ وجه صحت ندارد. با توجه به مسائلی که بدون هیچ گونه مدرک و مستند قانونی نسبت به عدم امنیت پرواز علیه شرکت هواپیمایی سپهران در برنامه حالا خورشید پخش شده، از رشیدپور شکایت کرده‌ایم.

بهرحال جدیدترین خبر از این خلبان منتقد حاکی است که باید یک سال تحمل حبس کند و ۴۰میلیون تومان هم نقد بپردازد و اگر نتوانست…

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy