افزایش کودک سرراهی فاجعه‌ای که توسط آخوندها بر سر مردم نازل شده

170
افزایش کودکان سرراهی فاجعه‌ای که توسط آخوندها بر سر مردم نازل شده
افزایش کودکان سرراهی فاجعه‌ای که توسط آخوندها بر سر مردم نازل شده

کودک سرراهی هم یکی از فجایعی که نظام آخوندی بر مردم و جامعه ایران نازل کرده است. آنها در حالی در کوچه‌ها و خیابانها رها می‌شوند که سرنوشت نامعلومی در انتظارشان است و اکثرا هم قربانی بحرانهای اجتماعی می‌شوند که در حاکمیت آخوندها به‌فور در جامعه ایران سیطره پیدا کرده‌اند.

آمارها سرسام‌آور است در سال ۹۶ تنها در استان البرز ۱۸۱کودک توسط سازمان بهزیستی استان پذیرش شده است.

معاون اجتماعی اداره بهزیستی استان رضوی تنها در شهر مشهد روزانه یک کودک در خیابانها و اماکنی نظیر حرم امام رضا به‌حال خود رها می‌شود.

او در مورد نوزادان رها شده می‌‌گوید: «مشهد بالاتر از میانگین کشوری در زمینه کودک سرراهی است».

دز سال ۹۶ در همین استان بیش از ۵۸۰کودک به مراکز نگهداری شیرخوارگاه وارد شدند که یا رها شده بودند یا بدسرپرست بودند».

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران هم از پذیرش روزانه ۵ کودک سرراهی در شیرخوارگاه‌های تهران خبرمی‌دهد.

به اعتراف معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان آمار کودکان سرراهی شهرهای اصفهان نسبت به جمعیت آنها نشان‌دهنده وضعیت حاد و بحرانی در زمینه افزایش کودکان سرراهی در این استان است، تنها در شهر اصفهان ماهانه ۱۶کودک سرراهی پیدا می‌شود.

بر اساس این موارد آمار کودکانی که در طول سال سرراه گذاشته می‌شوند، بسیار بیشتر از آمار رسمی است.

انوشیروان بندپی، سرپرست وزارت کشور و سرپرست سابق بهزیستی، اعلام کرد که سالانه به‌طور متوسط بین ۹۵۰ تا هزار کودک زیر ۳سال به‌دلایل مختلف در خیابان رها می‌‌شوند که مسئولیت نگهداری از آنها برعهده سازمان بهزیستی است.

بسیاری از کودکان و نوزادان هم هستند که به‌دلیل فقر خانواده فروخته می‌شوند و آمار رسمی در این رابطه وجود ندارد.

واقعیت این است که پدر و مادر این کودکان به آن‌چنان درجه‌یی از استیصال بر اثر خط فقر و ناداری رسیده‌اند که با وجود احساسات و عواطف پدری و مادری ناچار می‌شوند کودک خود را رها کنند تا توسط بهزیستی و یا خانواده متمکنی سرپرستی شود.

آنها می‌بینند اگر کودک در دامان خودشان بزرگ شود ضمن این‌که امکان مالی رسیدگی به آن را ندارند سرنوشت و آینده کودک نیز با فقر خانواده گره‌‌خورده و آینده او نیز با فقر و تنگدستی عجین خواهد بود.

رئیس انجمن آسیب‌شناسی  می‌گوید: « خانواده‌های فقیر امکان فراهم ساختن نیازهای اولیه نوزادان را ندارند و ضمن نداشتن هزینه سقط‌جنین پس از تولد، فرزندان خود را در نقاط مختلف رها می‌کنند».

رها شدن کودکان در خیابان و سپرده شدن آنها به دست سرنوشت نامعلوم، بیانگر این واقعیت هم هست که آنها از هیچ حمایتی توسط نظام حکومتی برخوردار نیستند.

بیمارستانهای دولتی از پذیرش کودکانی که خانواده آنان فقیر هستند خودداری می‌کنند، این در شرایطی است که هر کودکی که در خانواده فقیر به‌دنیا می‌آید از بدو تولد مشکلات عدیده و هزینه‌های گاه کمرشکن روی دست والدین خود می‌گذارند.

این آمار وقتی در استانهای محرومی مانند کردستان، سیستان و بلوچستان که در آنها فقر بیداد می‌کند، قطعاً به‌مراتب وضعیت بحرانی‌تر است.

به‌دلیل چنین شرایطی است که آمار کودکانی هم که رسماً خریدوفروش می‌شوند، سال‌به‌سال افزایش پیدا می‌کند.

کودکانی که به دام مافیای خریدوفروش کودکان می‌افتند با سرنوشت  شومی که این باندهای تبهکار در سر راهشان می‌گذارند مواجه می‌شوند؛ مثلاً برخی از آنها اعضای بدنشان برای پیوند خریدوفروش می‌شود.

اماا فرزندان «‌آقازادها» از بهترین امکانات زندگی برخوردار هستند و امکاناتی که آنها برای زندگی و تحصیل دارند، نسبت به فرزندان بسیاری از ثروتمندان و مقامات حکومتی در اکثر کشورهای دنیا بیشتر است.

از جمله این‌که کودکانشان در «مهدکودک‌های لاکچری» با امکانات بسیار عالی هنگام اشتغال والدینشان اوقاتشان را می‌گذارنند.

مهدکودک‌های مدرنی که سایت حکومتی باشگاه خبرنگاران ۱۶شهریور ۹۷ درباره امکانات رفاهی آنها می‌نویسد: «استخر آب‌گرم سرپوشیده، سالن ورزشی چندمنظوره مجهز به دیواره سنگ‌نوردی، اتاق تکواندو، ژیمناستیک، اسکیت و شطرنج، آموزش باله، زبان انگلیسی و فرانسه و آموزش موسیقی با سازها و مهارت‌های گوناگون، امکاناتی هستند که اگر در فهرست خدمات یک مجتمع رفاهی قرار گیرند، شاید تعجب‌آور نباشد، اما اگر به شما بگوییم که همه این امکانات و خدمات برای بچه‌های زیر ۷سال در نظر گرفته شده‌ است، چه؟ بچه‌هایی که پدر و مادرهایشان ترجیح می‌دهند آنها را در مهدهای ویژه و چندستاره ثبت‌نام کنند».

….«در خیابان زعفرانیه به‌مبلغ یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان و شهریه ماهانه مهد کودک دیگری در خیابان سعادت‌آباد یک میلیون تومان و همچنین شهریه ماهانه مهد کودکی در غرب تهران نیز مبلغ ۶۰۰هزار تومان است».

پول متعلق به همین محرومینی که در اثر فقر کودکانشان را سر راه می‌گذارند و یا می‌فروشند، صرف زندگی لاکچری آقازاده‌ها میشود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy