پیام سه زندانی سیاسی اعدام شده زانیار و لقمان مردای و رامین حسین پناهی

132
پیام زندانیان سیاسی اعدام شده زانیار و لقمان مردای و رامین حسین پناهی
پیام زندانیان سیاسی اعدام شده زانیار و لقمان مردای و رامین حسین پناهی

ساعت ۵صبح امروز ۱۷شهریور ۹۷حکم اعدام سه زندانی سیاسی کرد به اجرا در آمد.

زانیار مرادی و لقمان مرادی به اتهام اقدام مسلحانه از طریق کشتن پسر امام جمعه مریوان به اعدام محکوم شده بودند. پسر امام جمعه مریوان به همراه دو مفت خور دیگر در تاریخ ۱۴تیر ۸۸ در مریوان کشته شده‌اند.

 لقمان مرادی فرزند عثمان، زانیار مرادی فرزند اقبال ورامین حسین پناهی فرزند محمد میرزا می‌باشند که دو نفر اول در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۱۴ با اقدام مسلحانه در شهرستان مریوان منجر به مردن سه نفر و از جمله فرزند امام جمعه مریوان شده‌اند.

 لقمان مرادی و زانیار مرادی زیر شکنجه‌های وحشیانه اداره اطلاعات مریوان اقرار نموده است که برای کشتن امام جمعه مریوان تلاش بسیار کرده و نهایتا در ساعت ۲۱ شب مورخ ۱۳۸۸/۴/۱۴ در مسیر بازگشت آنها از مسجد به طرف آن‌ها شلیک کرده و با موتور محل را ترک نموده اند.

همچنین امروز حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی اجرا شد، اتهام رامین حسین پناهی  پرتاب نارنجک جنگی و شلیک تیر به سمت ماموران مرزی بوده است.

رامین حسین پناهی در تاریخ ۲۲ مردادماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی به مکان نامعلومی منتقل شد که بعدا معلوم شد وی بدون ارائه دلیل خاصی به زندان رجایی شهر کرج منتقل‌شده است.

این زندانی سیاسی از ۵ شهریورماه سال جاری با دوختن لب‌هایش دست به اعتصاب غذا زده بود.

ویدیویی با تاریخ ضبط حدود ده روز پیش از رامین حسین پناهی در فضای مجازی منتشر شده است که او تلاش می کند از فرصت کوتاهی که در زندان به دست آورده استفاده کند، او در این ویدیو  بر بیگناهی خود تاکید می کند و اتهامات دستگاه امنیتی علیه خود را رد می کند. ” من تروريست نيستم، تكذيب ميكنم، من فرزند كردستان و فرزند آزاديخواه ايران هستم و از همه مردم به خاطرحمايتشان تشكر ميكنم و چشمان شما را میبوسم“.

هر سه زندانی سیاسی در هنگام اعدام در اعتصاب غذای خشک بوده اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy