افشای محل اختفای نیروهای قاسم سلیمانی وسپاه برای حمله به ادلب سوریه
افشای محل اختفای نیروهای قاسم سلیمانی وسپاه برای حمله به ادلب سوریه

روزهای متوالی است که خبر حمله‌ای قریب‌الوقوع به ادلب سوریه در شبکه‌های اجتماعی مشاهده میشود.

این حمله اگر چه از طرف مجامع بین المللی مورد تقبیح قرار گرفته است اما تنها کسانی که در این تنور می دمند آخوندهای حاکم بر ایران هستند. رفت و آمدهای دیپلماتیک مهره‌های بالای رژیم ایران به سوریه هم همین موضوع را بیان میکند.

روز ۴ و ۵ شهریور امیر حاتمی وزیر دفاع آخوندها به سوریه سفر کرد و در دیدار با بشار اسد و فرماندهان ارتش وی گفت پاسداران و مزدورانشان در سوریه باقی خواهند ماند.

بشار اسد هم در این رابطه گفت: «گروهی از نیروهای داوطلب ایرانی برای جنگ به سوریه آمده‌اند که توسط افسران ایرانی هدایت می‌شوند»

پس از آن در تاریخ ۱۰شهریور، وزیر خارجه در دیدار از سوریه با اشاره به کشتار قریب‌الوقوع در ادلب سوریه گفت «باقیمانده تروریستها در مناطق باقیمانده در ادلب سوریه باید پاک شوند و منطقه در اختیار مردم سوریه قرار گیرد».

در همان موقع  پاسدار سرتیپ جواد غفاری، فرمانده نیروهای سپاه در سوریه، نیز در شمال سوریه مستقر شد و تعداد زیادی از پاسداران و مزدورانشان به سمت ادلب رفتند.

بخشی از فرماندهی سپاه و چهار هزار نیروی وابسته به آن شامل مزدوران افغانی موسوم به فاطمیون، مزدوران پاکستانی موسوم به زینبیون، بخشی از نیروهای حزب‌الله لبنان و برخی از مزدوران سوری سپاه از شهرهای نبل و الزهرا در منطقه صنعتی شیخ نجار در شمال غرب حلب مستقر شده‌اند.

پادگان بحوث در جنوب شهر السفیره در جنوب شرقی حلب موسوم به پادگان رقیه و پادگان تیپ۴۷بشار اسد در شمال شهر حما و شهرک العیس در جنوب غربی حلب از دیگر مراکز تمرکز پاسداران برای حمله به ادلب سوریه است. علاوه بر این پاسداران در پادگان جورین و جبل ترکمان در استان لاذقیه در نزدیکی ادلب حضور دارند.

در سایر مناطق سوریه نیز پاسداران برای کمک‌رسانی به اشغال ادلب آمادگی دارند. ساختمان شیشه‌یی در کنار فرودگاه بین‌المللی دمشق، مرکز فرماندهی کل و مرکز لجستیک سپاه در سوریه است.

پادگان شیبانی در شرق دمشق از مراکز تجمع پاسداران و مزدوران افغانی است و نیروهای مستقر در آن نقش حفاظت کاخ بشار اسد را هم ایفا می‌کنند.

چند هزار تن از پاسداران و گروه‌های عراقی کتائب حزب‌الله، حرکت النجباء، کتائب امام علی، کتائب سید الشهداء و ابدال و همچنین نیروهای حزب‌الله لبنان در اطراف شهر آلبوکمال در مرز عراق، حضور دارند.

دانشکده آموزش دانشگاه دیرالزور یکی از مراکز فرماندهی و استقرار پاسداران در شرق سوریه است که رژیم اسم آن را قرارگاه نصر گذاشته است.

فرودگاه تی-۴در نزدیکی شهر تدمر در استان حمص، از مراکز فرماندهی و تجمع پاسداران در جبهه میانی و دانشگاه یرموک (موسوم به پادگان زینب) مرکز فرماندهی نیروهای سپاه در جنوب سوریه است.

پاسداران در درعا و شیخ مسکین نیز حضور دارند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy