انتقال ناگهانی لقمان و زانیار مرادی به بند سپاه پاسداران در رجایی شهر

62
انتقال ناگهانی لقمان و زانیار مرادی به بند سپاه پاسداران در رجایی شهر
انتقال ناگهانی لقمان و زانیار مرادی به بند سپاه پاسداران در رجایی شهر

بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۴ شهریورماه ۹۷ مأموران زندان رجایی شهر کرج؛ زندانیان سیاسی محکوم به اعدام لقمان زانیار مرادی را با این نیرنگ که به ملاقات میروند به صورت جداگانه به بند فراخوندند و متعاقبا هر دو نفر را به بندی که زیر نظر اطلاعات سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات اداره میشود منتقل نمودند.

انتقال این دو زندانی به بند سپاه با توجه به اینکه هر دو زنانی زیر حکم اعدام هستند نگرانیهایی را بوجود آورده است. اداره اطلاعات و سپاه هیچ پاسخی به مراجعات برای علت این انتقال نمیدهند.

یادآوری میشود اقبال مرادی، پدر زانیار مرادی اواخر تیرماه سال جاری به دست نیروهای سپاه پاسداران ترور شد.

اقبال مرادی، فعال شناخته شده کورد، عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان”KMMK” در شهر پنجوین جنوب کوردستان هدف حمله تروریستی قرار گرفته و در نتیجه آن جان خود را از دست داد.

پیکر بیجان اقبال مرادی حوالی ساعت ۲۳:۳۰ سه شنبه در اطراف رودخانه پنجوین شناسایی شده است. به گفته شاهدان عینی بر روی جسد اقبال اثر هفت گلوله دیده می‌شود.

اقبال مرادی فعال سابق سیاسی، فعال عرصه حقوق بشر و عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان، پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان مرادی زندانی سیاسی دیگر محکوم به اعدام بود که از دوران جوانی در مبارزات احزاب سیاسی کوردستانی جای گرفت و زندگی خویش را وقف خدمت به آینده ملت کورد نمود.

اقبال مرادی پیش از این در سال ۱۳۸۷ در حوالی پنجوین هدف حمله تروریستی قرار گرفت و پس از زخمی شدن و انتقال به موقع به بیمارستان از مرگ نجات یافت.

جمعیت حقوق بشر کوردستان، ترور و جان باختن این فعال سرشناس کورد را به خانواده نامبرده و جامعه کوردستان تسلیت میگوید.

جمعیت حقوق بشر کوردستان ترور این عضو خود را شدیداً محکوم میکند، و از حکومت اقلیم کوردستان میخواهد سریعا عاملان این جنایت شناسایی شوند و در دادگاهی عادلانه محاکمه شوند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy