ارسلان خودکام عضو سپاه پاسداران به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد

788
ارسلان خودکام عضو سپاه پاسداران به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد
ارسلان خودکام عضو سپاه پاسداران به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد

 یک عضو سابق سپاه پاسداران به نام ارسلان خودکام که از ساکنین ساکن شهر مهاباد به اتهام همکاری با احزاب مخالف جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده است.

ارسلان خودکام متاهل، ۵۰ ساله و از نیروهای تسلیمی حزب دمکرات کردستان است که در دهه ۷۰ شمسی به عضویت سپاه درامد. وی پس از ۱۶ سال عضویت در سپاه به دلیل ارتباط با حزب دمکرات کردستان به جاسوسی متهم و سرانجام به اتهام “همکاری با احزاب مخالف نظام از طریق جاسوسی” به اعدام محکوم شده است.

ارسلان خودکام که از پنج ماه پیش در بازداشت به سر می‌برد،  اقدام علیه امنیت ملی از طریق جاسوسی برای یکی از احزاب اپوزیسیون کرد تفهیم اتهام و سپس، توسط شعبه ۳۲ دادسرای نظامی ارومیه به اعدام محکوم شده است.

این حکم در هفته اخیر به این زندانی ابلاغ شده است.

این زندانی که در فروردین‌ماه سال جاری توسط اطلاعات سپاه بازداشت و اکنون در بند ۳-۴ زندان ارومیه محبوس است. میگوید توسط همکاران سابق خودش بازجویی و شکنجه شده است.

خودکام که در سپاه پاسداران استان آذربایجان غربی خدمت می کرد به حکم صادره اعتراض کرده است.

یادآوری میشود:

در وقایع کوی گلستان تهران که منجر به درگیری دراویش نعمت اللهی با نیروهای انتظامی و گارد ویژه شد یکی از دراویش دستگیر شده زیرشکنجه جان باخت بعدا هویت او محمد راجی یکی از فرماندهان سابق سپاه عنوان شد. این فرمانده سپاه در روز اول اسفند به همراه شمار زیادی از دراویش به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و صدها تن از آنها در حالی که به شدت مجروح بودند بازداشت شدند. اینکه محمد راجی در هنگام دستگیری هیچ تماسی با خانواده نداشت نشان میدهد که در اتاق شکنجه توسط همکارانش کشته شده باشد.

مجذوبان نور نوشت: که محمد راجی از فرماندهان سابق سپاه بوده و در طول ۸ سال جنگ میان ایران و عراق فرماندهی چند گردان سپاه در منطقه کردستان را بر عهده داشته است.

محمد راجی همچنین جانباز و از مجروحان جنگ ایران و عراق بوده است.

او که متولد ۱۳۴۰ در الیگودرز بوده، در سال ۱۳۸۳ از سپاه جدا شده و به کار کشاورزی در زادگاهش مشغول بوده است.

این درویش گنابادی دارای ۵ فرزند است که هم اکنون یکی از پسران او به نام محمدعلی راجی که در حوادث اول اسفند بازداشت شده در زندان فشافویه (ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ) در جنوب تهران در بازداشت به سر می‌برد.

داستان ارسلان خودکام نیز مانند محمد راجی ایستادن در مقابل نظام آنهم از طرف سپاه  از خط سرخ‌هایی است که جمهوری اسلامی تحمل نمیکند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy