مرخصی اجباری کارگران کارخانه تولی پرس را مقابل فرمانداری کشاند

26
مرخصی اجباری کارگران کارخانه تولی پرس را مقابل فرمانداری کشاند

صبح امروز ۱۰ شهریور ۱۳۹۷جمعی از کارگران کارخانه تولی پرس در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود، مقابل ساختمان اداره کار و فرمانداری شهرک صنعتی البرز تجمع کردند.

گروهی از کارگران کارخانه تولی پرس واقع در شهرک صنعتی البرز در اعتراض به آنچه بی‌توجهی کارفرما به وضعیت شغلی خود و کارخانه می‌خوانند، صبح امروز (۱۰ شهریور ماه) ابتدا مقابل ساختمان اداره کار و بعد مقابل فرمانداری شهرستان البرز دست به اعتراض صنفی زدند.

کارگران میگویند کارفرما از روز شنبه (۲۷ مرداد ماه) با اعلام تعطیلی موقت کارخانه (به مدت دو هفته)، حدود ۴۰۰ کارگر این واحد تولیدی را به مرخصی اجباری فرستاده است و امروز شنبه این تعطیلات برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

این کارگران که نگران امنیت شغلی خود هستند، میگویند: قرارداد کاری همه کارگران تا پایان شهریور ماه به اتمام می‌رسد واین نگرانی وجود دارد که با اتمام قراردادها کارفرما نخواهد آنها را تمدید کند.

کارگران تولی پرس؛ در آخرین پیگیری‌هایی که برای حل مشکلات کارخانه با کارفرما انجام داده‌اند هیچ پاسخ قاطعی ازسوی کارفرما برای مشخص شدن وضعیت شغلی‌ دریافت نکردند.

در حالیکه کارفرما مدعی است مواد اولیه برای ادامه روند تولید ندارد، سایر شرکت‌های رقیب به راحتی امکان تهیه مواد اولیه را برای تولید دارند و همانند قبل به روند تولید محصولات خود ادامه می‌دهند.

کارگران کارخانه تولی پرس گفتند: با اجتماع صبح امروز مقابل ساختمان اداره کار هیچ پاسخی دریافت نکردیم به همین دلیل کارگران معترض تصمیم گرفتند مطالبات صنفی خود را با انتقال اجتماع خود به فرمانداری شهرستان البرز پیگیری کنند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy