تخریب خانه های ده ونک و تهدید به خودکشی تعدادی از اهالی + فیلم

184
تخریب خانه های ده ونک و تهدید به خودکشی تعدادی از اهالی

 

تا کنون ۵خانه از خانه های مردم ده ونک با بلدوزر خراب شده است و بقیه خانه ها هم در نوبت تخریب قرار دارد. این خانواده ها میگویند که هفتاد سال است که در این محل اسکان دارند.

بهانه تخریب این خانه ها از طرف شهرداری مالکیت دانشگاه الزهرا است.

 دانشگاه الزهرا (فرح پهلوی) در سال ۱۳۴۳ مورد بهره برداری قرار گرفته است. یعنی ۵۰سال پیش در حالیکه ساکنین این محل از ۷۰سال پیش در این محل خانه داشته اند یعنی املاک مردم  ده ونک نه ربطی به قبل انقلاب دارد نه به بعد از انقلاب و این بی خانمان کردن مردم تنها برای برج سازی‌های شهرداری در این منطقه خوش‌آب و هواست تا باز هم پول بیشتری به جیب بزنند.

یکی از خانواده ها میگوید در این خانه ‌اش در ده‌ونک تهران هفتاد سال است که ساکن هستند یعنی از قبل از انقلاب اما به طور ناگهانی چندین سال است که دانشگاه الزهرا نسبت به این خانه‌های مسکونی ادعای مالکیت و شکایت کرده که حالا قوه قضاییه به نفع دانشگاه الزهرا رای داده.

تعداد این خانواده ها نود خانوار هستند که تاکنون پنج خانه با خاک یکسان شده و امروز نیز حکم تخلیه چهارده خانه را با این شهروندان تقدیم کردند.

این خانواده‌ها می‌خواهند صدای‌شان شنیده شود چون به هر حال نظارت رسانه‌ها می‌تواند کمک کند که این خانواده‌ها نیز به حق و حقوقی دست پیدا کنند چون بسیاری از آنها از بضاعت مالی خوبی برخوردار نیستند و نیاز دارند که صدای شان شنیده شود.

یادآوری میشود ساعت ۰۷۳۰ صبح روز شنبه ۲۷ مرداد ۹۷ ماموران نیروی انتظامی به منازل اهالی کوچه امامزاده ده ونک تهران حمله کرده و وسایل و درب این منازل را تخریب کردند.

ماموران نیروی انتظامی گفتند این منازل متعلق به دانشگاه الزهراست.

در حالیکه اهالی این کوچه ۷۰ سال است در آنجا ساکن‌ هستند. وسایل و درب منازل مردم در ده ونک  توسط ماموران نیروی انتظامی تخریب شد.

ظلم جمهوری اسلامی بر مردم ایران بسیار است نمونه زیر کلیپی از یک مرد ستمدیده است. این کلیپ دنیا را تکان داد اما سیمای جمهوری اسلامی آن را پخش نکرد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy