۱۰شغل از عجیب‌ترین مشاغلی که در جهموری اسلامی بوجود آمده

175
10شغل از عجیب‌ترین مشاغلی که در جهموری اسلامی بوجود آمده

از دولت سر آخوندها مردم از شغل های اصلی و تولیدی و صنعت کنار گذاشته و به مشاغل کاذب که در خدمت آقایان باشد در میآیند ۱۰شغل از عجیب‌ترین مشاغل به شرح زیر است.

شغل شر خری
آگهی: «۵۰ نفر جوان درشت هیکل و قوی اندام ترجیحا ورزشکار جهت انجام امور تبلیغات وکارهای اداری نیازمندیم».

مراجعه به دادگاه‌ها و گره خوردن در بروکراسی اداری تنها برای یک شکایت ساده، مردم را خسته می‌کند و عده ای، پیشبرد کار را به زور بدنی افراد شرخر می‌سپارند.

در قانون نیز جرمی به نام شرخری وجود ندارد و مجازاتی برای آن در نظر گرفته نشده. به همین دلیل وقتی در خیابان راه می‌روید ممکن است روی زمین تبلیغ خریدار چک با شماره تلفن را ببینید و آب هم از آب تکان نخورد.

شغل پیچیدن عمامه به زیباترین شکل

در آگهی‌ که این روز‌ها در صفحات مجازی دست‌به‌دست می‌شود، نوشته شده است: «با عرض سلام خدمت روحانیت معزز، پیچیدن عمامه متنوع در طرح‌های مختلف (متناسب با سلیقه شما) پذیرفته می‌شود.» با شماره‌ای که ذیل این آگهی درج شده بود، تماس گرفتیم. مبلغ بستن عمامه از ۴۵ تومان شروع می‌شود و نسبت به مدلی که انتخاب کنید قیمت این کار تا ۸۰ تومان هم اضافه می‌شود. البته خود بحث عمامه (نوع جنس، متراژ و…) هم بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

شغل دادزن‌

دادزن‌ها كه براي مغازه‌ها مشتري جمع مي‌كنند در مشهد بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان در روز پول می‌گیرند. برخی حقوق ثابت دارند و مابقی به صورت درصدی هستند و هر چه مشتری بیشتری بیاید پول بیشتری کاسب مي‌شوند.

 شغل شهادت دهنده در دادگاه‌!

اگر به دادگاه سری زده باشید، به‌ویژه دادگاه‌های خانواده می‌بینید افرادی هستند که جلوی دادگاه‌ها ایستاده‌اند و زیر لب می‌گویند: «شاهد، شاهد طلاق، داور طلاق، شاهد اعسار، شهادت می‌دهم و…» به درست و غلط بودن این شغل و اینکه درآمد این شغل حلال است یا خیر، کاری نداریم. قیمت هر شهادت در دادگاه چیزی حدود ۵۰ تا ۷۰ تومان است.

شغل پارکینگ بر پول بگیر!

پارک در محل‌هایی مثل جلوی شیر‌های آتش‌نشانی ممنوع است، برخی افراد که عجله دارند خواسته یا ناخواسته در این محل‌ها پارک می‌کنند. افرادی هستند که کمین می‌کنند و وقتي راننده رفت، با جرثقیل تماس می‌گیرند تا ماشین از آن محل به پارکینگ انتقال داده شود. راننده که به محل پارک ماشین برمی‌گردد و متوجه می‌شود ماشینش نیست، جلو می‌آیند و می‌گویند: «ماشین را جرثقیل برد، بیا با موتور به محل پارکینگ ببرمت» و هزینه‌ای بین ۳۰ تا ۵۰ تومان برای این کار از راننده می‌گیرند!

شغل دست جلوی پلاک بگیر!

اين افراد براي ورود متخلفين به طرح ترافيك، با گرفتن حدود ۲۰ تا ۵۰ تومان، دست خود را جلوی پلاک ماشین ميگيرند تا دوربین کنترل ترافیک نتواند پلاک شما را ثبت کند.

شغل گریه کن!

شفل این افراد، تدارک دیدن و مهیا کردن افراد برای حضور در همایش‌ها، مراسم ختم و عروسی و… است و می‌توانند سالن یک همایش را با ظرفیتی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر پرکنند و به ازای افرادی که در این مراسم حضور دارند، سرویس ایاب و ذهاب، یک وعده غذا و حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان مطالبه می‌کنند که قبل از ورود به سالن این مبلغ باید به افراد پرداخت شود. حق‌الزحمه خودش هم برای هر مراسم چیزی حدود سه تا پنج میلیون تومان است.

شغل فروش نوبت در صف تعویض پلاک

اين افراد صبح زود می‌روند در صف تعويض پلاك نوبت می‌گیرند و بعد که صف طولانی شد به افرادی که عجله دارند، جایشان را می‌فروشند! هزینه فروش نوبت هم بستگی به مدل ماشین دارد. به‌عنوان مثال در بازدیدی که ما از این خرید و فروش نوبت داشتیم قیمت برای پژو ۲۰۶، ۸۰ تومان و برای یک هیوندا ۱۶۰ تومان بود، آقایی می‌گفت: هفته پیش یک BMW که خیلی هم عجله داشت نوبتی را به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان از فلان آقا خرید.

شغل اجاره پکیج و ژنراتور

پس از ساخت‌وساز، تا برخی المان‌های مهندسی در ساختمان نباشد پايان كار نميدهند. اما برخی کارفرما‌ها تمایلی به اینکه این وسایل را برای خانه تهیه کنند ندارند. برخی مغازه‌دار‌ها پکیج و ژنراتور کرایه می‌دهند

شغل  قلیان موتوری

قلیان چاق‌کن شغلی است که این روز‌ها حتی اگر درکنار ساحل هم قدم بزنید برای خودش کاسبی دارد. سرویس تحویل آن مقابل در منزل هزینه‌ای بین ۶۰ تا ۸۰ تومان دارد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy