احتمال استیضاح روحانی با قانع نشدن نمایندگان مجلس بالا گرفت

104

ساعت ۸صبح امروز روحانی برای پاسخ به ۵سوال نمایندگان مجلس در جلسه علنی حضور یافت. این جلسه بدون غایب اجرا شد.

اسحاق جهانگیری، پرویز اسماعیلی، رحمانی فضلی، محمود واعظی، محمدجواد آذری جهرمی، محمدجواد ظریف، لعیا جنیدی و محمود علوی حسن روحانی را در صحن مجلس همراهی می‌کنند.

واکنش روحانی به ماجراهای فیضیه و تهدید به مرگ:

من اولا از وزرای مربوطه در زمینه همه این ۵ سوال و نکاتی که در زمینه آن مطرح شد، میخواهم که توضیح لازم به نمایندگان بدهند، هم به مردم!

نکته اساسی این است که چه شد کشور؟ کشوری که در مسیر آرام حرکت می‌کرد و آمد در منطقه خلیج فارس و همان ایام انتخابات بود و حماسه بزرگ را آفریدند و ضربه بزرگی را به ترامپ و کشورهای اطرافش زدند، چرا یک مرتبه تغییر کرد؟

تاریخ این تغییر ۵ دیماه ۱۳۹۶ است؛ هرکس تاریخ دیگری بدهد، آدرس غلط داده است. ۵ دی ۹۶ بود که مردم دیدند ناگهان عده‌ای آمدند، شعار می‌دهند و بعد شعارهای هنجارشکنانه و غیرقابل قبول برای مردم.

مردم دچار حیرت شدند، پاسخ قاطع در راهپیمایی ها دادند، اما حادثه کم‌نظیری بود و نداشتیم. حادثه دیماه آقای ترامپ را به طمع انداخت تا در اواخر دیماه اعلام کند من در برجام نمی‌مانم مگر آنکه اروپا و دیگران درباره منطقه و موشک همراه شوند و اگر نشوند، یکجانبه خارج می‌شوم.

بعد از آن تهدید و با ناآرامی داخل، مردم نگران شدند. بدانید تخریبِ، خرابی می‌آورد. بدانید سیاه نمایی، زندگی مردم به سمت سیاهی می برد.

کلام نیست، شعار در گوشه و کنار نیست. البته اگر شعار درباره فردی مثل حسن روحانی باشد، اهمیتی ندارد. من اگر تهدید شوم به ترور، مهم نیست.

چه شد که عده‌ای هوس کردند رییس جمهور را مملکت را به ترور تهدید کنند؟ احساس کردند اختلاف وحود دارد

اگر اتحاد داشته باشیم،‌ فیضیه انقلابی به جایی تبدیل نمی‌شود که آب به آسیاب دشمن بریزند.

نهایتا نمایندگان مجلس گفتند از پنج پاسخ تنها یکی، آنها را قانع کرده است. سوالات از روحانی:

– مجلس از پاسخ روحانی درباره استمرار تحریم های بانکی قانع شد

– مجلس از پاسخ روحانی درباره عدم کاهش بیکاری قانع نشد!

– مجلس از پاسخ روحانی درباره رکود اقتصادی قانع نشد!

– مجلس از پاسخ روحانی درباره افزایش نرخ ارز قانع نشد!

بر اساس قانون اساسی و در پی عدم قانع شدن نمایندگان، سوالات مطرح شده به قوه‌قضاییه ارجاع خواهد شد و پس از آن نتایج بررسی قوه‌قضاییه بار دیگر به مجلس ارجاع می‌شود و مجلس در این باره تصمیم‌گیری می‌کند.

با توجه به قانع نشدن اکثریت نمایندگان مجلس در خصوص پاسخ های رییس جمهور به سوالات، احتمال استیضاح وی قوت گرفت.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy