فاش شد ۱۲میلیاردتومان حقوق کارگران شهرداری کاشان را شهردار کاشان دزدیده

118
فاش شد 12میلیاردتومان حقوق کارگران شهرداری کاشان را شهردار کاشان دزدیده

روز پنجشنبه ۱شهریور ۹۷ حقوق کارگران شهرداری کاشان پیدا شد آنهم ۱۲میلیارد تومان! این مبلغ پول را علی هاشمی طاهری در جنگ جناحی پیدا کرد و در نامه ای به کارگران شهردار کاشان را لو داد! اما نگفت که الان پولها کجاست!

متن نامه به شرح زیر است:

کارکنان شریف و زحمتکش شهرداری کاشان

سلام علیکم

در ماههای اخیر خادم شما در شورای اسلامی شهر بارها شرمنده شما شده است؛ شما عزیزان و بزرگوارانی که با واگویه ها و شکایت های خود فقط حقوق عقب افتاده خود را از شهرداری مطالبه می‌کنید!

اوضاع نابسامان شما را درک می‌کنم و می‌دانم برای امرار معاش و تامین ارزاق و کالاهای اساسی چقدر در مضیقه هستید، پرداخت هزینه های کمرشکن دارو و درمان برای شما ناممکن شده و دیون بانکی شما به تاخیر افتاده است، هزینه های آغاز سال تحصیلی و خرید کیف و کفش و پوشاک و لوازم التحریر فرزندان دانش آموز برای شما دغدغه شده است و …

می‌فهمم خجالت زده خانواده های ارجمندتان هستید و خبر دارم که بر سر همین مسائل معیشتی در برخی خانواده‌ها اختلافاتی بروز کرده است .

اما چه باید گفت و چه باید کرد از بی‌اعتنایی‌ها و نشنیدن‌ها و بی‌تفاوتی‌ها؟!

چه بگویم از حمایت‌های بی چون و چرای برخی اعضای اشرافی شورای شهر از شهردار!

شهردار هم وقتی حمایت‌ها و پشت گرمی‌های جریانی و حزبی عده‌ای را می بیند در جلسه رسمی شورای شهر می گوید :« من آنقدر در این ۱۰ ماه کار کرده‌ام که می‌توانم به آن افتخار کنم!»

چه افتخاری؟!

آیا پرداخت نشدن چند ماه حقوق کارگران شهرداری افتخارآفرین است؟

آیا در تنگنا قراردادن یک کارگر و کارمند و شکستن غرور مرد یک خانواده و لگدمال کردن عزت او افتخارانگیز است؟ شرمندگی یک نیروی زحمتکش شهرداری نزد همسر و فرزند و کاسبان محل مایه مباهات و افتخار است؟

آیا پاسخ کارگران شهرداری که حقوق معوقه اش را مطالبه می‌کند این است که به وی گفته شود «اصراری به ادامه فعالیت او نیست»…

از روی شما شرمنده‌ام و از اینکه به عنوان عضو اقلیت شورا نمی‌توام از ابزارهای قانونی برای پاسخگویی شهردار استفاده کنم از شما عذرخواهی می‌کنم و فقط از خدا می‌خواهم و به او استغاثه می‌کنم که به فریاد و فغان شما کارکنان خدوم و زحمتکش نظر و عنایتی کند.

اما برادران و خواهران عزیز

آقای سعید ابریشمی راد شهردار کاشان در ۱۸مهر پارسال با حضور در جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر کاشان حقوق معوقه کارکنان شهرداری را ۱۵میلیارد و ۵۹۶ میلیون تومان اعلام و در نامه‌ای درخواست کرد با فروش اوراق مشارکت حقوق و دستمزد معوقه کارکنان شهرداری پرداخت شود.

اعضای شورای شهر در آن جلسه با این درخواست (پیرو نامه۱۰/۲۶۱۰۲) موافقت و تصویب کردند اسناد خزانه اسلامی (مطالبات شهرداری از دانشگاه کاشان) با کسر ۲۰درصد از ارزش آن به مبلغ ۱۲میلیارد تومان از طریق فرابورس فروخته تا با وجه حاصل از فروش این اوراق ، حقوق معوقه کارکنان شهرداری پرداخت شود.

گرچه با این اقدام ۲میلیارد تومان خسارت به شهرداری وارد شد اما اعضای شورای شهر برای مشگل گشایی و پرداخت حقوق عقب افتاده کارکنان شهرداری راضی به این درخواست شدند.

اکنون این سوال مطرح است شهرداری این ۱۲میلیارد تومان را در کجا هزینه کرد؟ چرا با وجود جذب این اعتبار ، شهردار کاشان همچنان در پرداخت حقوق و مطالبات کارگران شهرداری اظهار عجز و ناتوانی می‌کند؟! – علی هاشمی طاهری

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy