واشنگتن تایمز: مامورین ایران چند دهه است که در اروپا دست به‌قتل و ترور می‌زنند

روزنامه واشنگتن‌تایمز طی مقاله‌یی به قلم کلیفورد می‌ رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، درباره سوءقصد تروریستی رژیم علیه گردهمایی ایرانیان در پاریس، نوشت:

متهم اصلی این تلاش برای حمله تروریستی اسدالله اسدی یک دیپلمات ایران مستقر در وین که در آلمان دستگیر شد؛ افراد بلژیکی ایرانی‌الاصل را به خدمت گرفت و در لوکزامبورگ مواد انفجاری را به آنها داد….

همان‌طور که گزارش ماه ژوئیه مرکز ملی ضدتروریسم آمریکا به‌روشنی نشان می‌دهد، مامورین ایران چند دهه است که در اروپا دست به‌قتل و اعمال تروریستی می‌زنند.

… منابع اپوزیسیون روز چهارشنبه فاش کردند، اسدالله اسدی دیپلمات  ایران که در ماه ژوئن در آلمان به‌خاطر سازمان‌دهی یک توطئه بمب‌گذاری علیه گردهمایی اپوزیسیون در پاریس دستگیر شد، مسئول شبکه گسترده تهران در اروپا بوده است.

اسدی هم‌چنان در آلمان تحت بازداشت است اپوزیسیون ایران گفت که تصمیم حمله به گردهمایی پاریس در شورای عالی امنیت در ماه ژانویه امسال اتخاذ شده و رضا امیری مقدم رئیس سازمان اطلاعات و جنبش‌های خارجی در وزارت اطلاعات در ماه مارس، هدایت این توطئه را به اسدی واگذار کرده است.

نیم کیلو مواد منفجره دست‌ساز TATP و یک چاشنی در خودروی یک زوج… (در بلژیک) پیدا شد. یک تسهیل‌کننده دیگر این توطئه در فرانسه دستگیر و برای محاکمه (به بلژیک) مسترد شد.

بنا‌به این گزارش، اسدی که پیشتر… در سفارت ایران در بغداد… مستقر بوده، وقتی سفارت ایران در وین به‌عنوان «مرکز» شبکه جاسوسی در اروپا فعال شد، به اتریش رفت.

بنا‌به گزارش ماه اوت مرکز مبارزه با تروریسم وست پوینت که روز چهارشنبه که با تیتر دیپلمات‌های مرگبار ایران منتشر شد، تهران استفاده از پوشش دیپلماتیک برای انجام سوءقصدها و دیگر توطئه‌های تروریستی در اروپا را افزایش داده است.

این گزارش می‌گوید… که آلبانی دو تن از مامورین ایران را در ماه مارس به‌خاطر عملیات شناسایی جشن سال نو دستگیر کرده است.

واشنگتن تایمز با هشدار نسبت به دیپلماتهای جمهوری اسلامی نوشت:
مامورین ایران چند دهه است که در اروپا دست به‌قتل و اعمال تروریستی می‌زنند و «به همین دلیل دستگیری اسدی، فقط تازه‌ترین نمونه از تروریسم تحت حمایت حکومتی است که در آن تهران از مقامهای حکومت… یا دیپلمات‌های ثبت‌شده برای توطئه استفاده می‌کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy