هشدار هدف بعدی از اتهام جاسوسی برای وکیل فرهیخته نسرین ستوده خودکشی شدن اوست

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) از تشکیل دو پرونده جدید برای نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر – که هم اکنون در بازداشت به سر می برد – خبر داد.

ایرنا به نقل از پیام درفشان، وکیل مدافع خانم ستوده، نوشته است که شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب علاوه بر اتهام تبلیغ علیه نظام و اهانت به رهبر جمهوری اسلامی، به اتهام جاسوسی برای موکلش حکم صادر کرده است.

به گفته وکیل نسرین ستوده، پرونده‌سازی برای این فعال حقوق بشر و اتهام “جاسوسی” علیه او با دخالت مستقیم وزارت اطلاعات صورت گرفته است. به گفته پیام درفشان، از “سه نقطه” تلاش می‌شود تا خانم ستوده در زندان بماند.

پیام درفشان، وکیل خانم ستوده، تأکید می‌کند که پروند‌ه‌سازی‌های اخیر با “دخالت” و به “دستور” وزارت اطلاعات انجام شده و ماجرا از نامه‌ای آغاز شده است که معاونت قضایی این وزارتخانه به سرپرست دادسرای اوین فرستاده است.

نسرین ستوده وکالت بسیاری از پرونده‌های فعالان سیاسی و حقوق بشری را برعهده داشته و بارها با برخوردهای امنیتی مواجه شده است. وکالت شماری از زنان معترض به حجاب اجباری در ایران موسوم به “دختران خیابان انقلاب” از جمله آخرین پرونده‌های او بوده است.

دو پرونده جدید برای نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر تشکیل شده است.

خانم ستوده که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست محمد مقیسه، علاوه بر اتهام‌های پیشین، اینک به “جاسوسی” نیز متهم شده است.

اتهام ساختگی جاسوسی برای خانم ستوده یادآوری همین اتهام برای آقای کاووس سید امامی، فعال محیط زیست، استاد دانشگاه امام صادق و عضو هیات مدیره بنیاد «حیات وحش میراث پارسیان» است که پس از بازداشت به اتهام جاسوسی توسط عوامل وزارت اطلاعات خودکشی شد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy