خطر اعدام – رامین حسین پناهی با هلی‌کوپتر بدون اطلاع به زندان رجایی شهر منتقل شد

85
خطر اعدام - رامین حسین پناهی با هلی‌کوپتر بدون اطلاع به زندان رجایی شهر منتقل شد

رامین حسین پناهی جهت اجرای حکم جنایتکارانه اعدام امروز با هلیکوپتر به‌زندان رجایی شهربرده شده است . گفته میشود رامین را به اندرزگاه۵ به ‌ریاست فردی به نام ‌گرامی که یک جنایتکار است ‌منتقل شده است.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی اطلاع داد، شامگاه شب گذشته دوشنبه ۲۲ مرداد، رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، تحت تدابیر شدید امنیتی و بدون اطلاع قبلی به وکیل یا خانواده وی، به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد.

منابع آگاهی به کمپین، خبر داده‌اند که به دلیل جو امنیتی موجود در سنندج امکان اجرای حکم این زندانی سیاسی وجود نداشت، بنابراین ماموران امنیتی، رامین حسین‌پناهی را برای اجرای حکم اعدام به زندان رجایی‌شهر منتقل کرده‌اند.

یک منبع مطلع به کمپین گفت:‌ «ظهر سه‌شنبه ۲۳ مرداد، مسئولان زندان مرکزی سنندج طی تماسی به خانواده حسین‌پناهی اطلاع دادند “رامین حسین‌پناهی به تهران منتقل شده‌است”.»

امجد برادر رامین حسین‌پناهی در توئیتر شخصی‌اش در این خصوص نوشت: «جان رامین در خطر است. به گفته مسئولان قضایی کردستان، رامین حسین‌پناهی شب گذشته به زندان رجایی‌شهر منتقل شده است، قبلا خبر داشتیم که قصد دارند، خارج از کردستان اعدامش کنند. به نظر می‌رسد، رامین حسین‌پناهی را برای اجرای حکم اعدام به تهران منتقل کرده‌اند.»

امجد برادر رامین حسین‌پناهی برادر رامین حسین پناهی گفت: «رامین را شب گذشته به بهانه درمان از بند خارج کردند، اما اکنون مشخص شد که وی را به زندان رجایی‌شهر منتقل کرده‌اند و ما به شدت نگران اجرای حکم برادرم هستیم.»

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy