معلم زندانی سیاسی در اعتراض به بی توجهی مسولین زندان اوین لبهای خود را دوخت

49
معلم زندانی سیاسی در اعتراض به بی توجهی مسولین زندان اوین لبهای خود را دوخت

روح الله مردانی معلم زندانی در اوین، به نشانه ی اعتراض به بی عدالتی و بی توجهی به خواسته هایش لبهای خود را دوخت.

چنین وضعیتی جان این معلم زندانی را در معرض خطر جدی قرار داده است.

پیش از این گزارش شده بود که روح‌الله مردانی، معلم زندانی در اوین، در پی اعتصاب غذای طولانی به مشکلات جسمی چون سرگیجه، ضعف عمومی و درد کلیه مبتلا شده اما مقامات امنیتی-قضایی از رسیدگی به اعتراض و فراهم کردن امکانات درمانی مناسب امتناع می‌‌کنند

روح‌الله مردانی، معلم ۳۵ ساله، در ۲۸ دی ماه ۱۳۹۶ به دلیل شرکت در اعتراضات سراسری بازداشت شد و از آن زمان در زندان اوین به سر می‌برد.

آقای مردانی که از سوی قاضی صلواتی به شش سال زندان و دو سال محرومیت اجتماعی محکوم شده، از نوزدهم خرداد در اعتراض به دادرسی و حکم ناعادلانه و قطع حقوق، اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

روح الله مردانی معلم و دانشجوی دانشگاه تهران، مورخ ۲۸ بهمن ماه سال گذشته به بهانه حضور در تجمعات اعتراضی دی ماه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است. آقای مردانی از تاریخ ۴ اردیبهشت ماه سال جاری در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود در اعتصاب غذا به سر می برد.

آقای مردانی معلم و دانشجوی دانشگاه تهران است که ۲۸بهمن ۹۶  به بهانه شرکت در قیام سراسری مردم ایران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این معلم زندانی از تاریخ ۴ اردیبهشت ماه سال جاری در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود اعتصاب غذا کرده است اکنون در آستانه یکصد و دهمین روز اعتصاب غذا، لبهایش را دوخته و حتی آب هم نمیخورد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy