مدال طلا و عنوان بهترین جودوکار مرد برای ورزشکار مجاری

28
مدال طلا و عنوان بهترین جودکار مرد برای ورزشکار مجاری
مدال طلا و عنوان بهترین جودکار مرد برای ورزشکار مجاری

مدال طلا و عنوان بهترین جودوکار مرد برای ورزشکار مجاری میکلوس اونگواری، ورزشکار کشور میزبان که حمایت تماشاگران خودی را به همراه داشت در مبارزه پایانی مقابل ماساشی ابینوما از کشور ژاپن قرار گرفت که سه قهرمانی جهان را در کارنامه دارد. این مبارزه نزدیک با حمله جودوکار ژاپنی و بدلکاری اونگواری آغاز شد که داوران برای دادن امتیاز مجبور شدند به ویدیو چک رجوع کنند. در نهایت با تایید داوران امتیاز ایپون به ورزشکار مجاری داده شد تا وی در سن ۳۷ سالگی ضمن کسب دومین طلا در رقابت های تور جهانی جودو، عنوان بهترین جودوکار مرد روز دوم تورنمنت را نیز از آن خود کند.

میکلوس اونگواری پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساس خود را اینگونه بیان کرد: «دوست داشتم با این پیروزی به نوعی از همه آنچه این ورزش طی سالها به من داده بود، تشکر کنم. این ورزش محبوب من و بسیاری از این بچه هاست که در سالن برای تماشای مبارزه آمده بودند. باز هم برای خوشحال کردن این بچه ها تلاش خواهم کرد.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن به آییمی نوچی از کشور ژاپن تعلق گرفت. نوچی در فینال وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان موفق شد در یک مبارزه نزدیک و سخت با امتیاز وازاری مارتینا ترایدوس، حریف آلمانی را شکست دهد تا برای سومین بار در سال جاری مدال طلای رقابت های تور جهانی جودو را بر گردن آویزد.

آییمی نوچی پس از کسب این موفقیت گفت: «با حریف بسیار سختی در فینال مبارزه کردم. باید صبر می ماندم تا لحظه ای که منتظرش بودم از راه برسد. خوشبختانه آن لحظه فرا رسید و من با فن «اوچی ماتا» به آنچه می خواستم، رسیدم.»

در یکی از دو دیدار رده بندی این وزن، آندریا لسکی، جودکار اسلوونایی موفق شد در جریان یک ضد حمله با اجرای فنی زیبا امتیاز پیروزی بخش ایپون را از حریف کانادایی خود بگیرد و صاحب مدال برنز شود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy